Örgü Bayan Yelek Modeli Yapılışı

Örgü yelek modelleri paylaşacağız size. Bayan yelek örgü modeli yakası iki şekilde de kullanılabiliyor. Örgü yelek yakası resimli anlatımı göreceksiniz. Bayan yelek modeli örgü örneği ni istediğiniz model yapabilirsiniz. Daha önce paylaştığımız haraşo örgü bayan yelek yapılışı paylaşmıştık.

Örgü Bayan Yelek modeli Yapılışı

Nako vizon tarzı ya da daha kalın bir ip ile yapılan örgü bayan yelek modeli ipe uygun kalın şiş ile 9 – 10  numara şiş ile örülüyor. Her bir kare 10 ilmekten oluşuyor. 10 x 10 herbir örnek. 5 adet model var 50 ilmek üzerine kurulmuş örgümz. her 10 sırada bir ters örgü örneği üzerine düz örgü örneği gelecek şekilde örgü örneği modelini değiştirerek örüyoruz bu kare motif görüntüsünü alıyoruz.

Örgü bayan yelek kol ayrımı yapımı için ölçerek örün kendi bedeninize uygun yerde ilmek kesiyoruz kol ayrımı kadar 1,5 kare motif ölçüsü tam gelebilir ya da 2 yapınıza bağlı. orta kısımdan ilmek kesin 15 ya da 20 tane ilmek kesmeniz yeterli olacaktır sonrakı sırada ilmek atarak tekrar eksik ilmekleri tamamlayın ve örmeye devam edin.

Ön tarafta 1 ön kenar 3 kare motif diğeri 2 kare motif ile oluşturulur. Yani 1 tanesi diğerinin üzerine gelecek şekilde diğerşnden fazla pay bırakılarak kol evi açılır.

Tığ işi bayan yelek yapılışı da paylaşmıştık sizlerle aynı mantıkla , aynı şekille örülüyor yalnız tığ ile yapılıyor. Modelin açık hali dikdörtgendir. Yerdeki halınızı düşünün iki tane kol yeri açıp giydiğinizi hayal edin 🙂

 

 

Yakasını iki ayrı şekilde katlayarak kullanabilirsiniz. Sizin zevkiniz ve tercihiniz. Güle güle kullanın …

1 Yorum

Bir cevap yazın