Örgü Baykuş Modelli Bebek Battaniyesi

Örgü Baykuş Modelli Bebek Battaniyesi

Sihirli halka yapıp içine  8 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe iki kez batıp 16 sık iğne yapalım.

Farklı bir renge geçip her ilmeğe iki kez batarak sıra sonuna kadar trabzan örelim. Şimdi resimde görüldüğü gibi aynı yere 1 sık iğne, 1 tekli trabzan yapalım. Diğer ilmek üzerine aynı yere 3 ikili trabzan yapalım. Yanındaki ilmeğe 1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapalım. Arada 3 sık iğne yapıp aynı işlemi tekrar edelim. Daha sonra iki kulak arasında kalan yeri sık iğne ile örelim.

Farklı bir renge geçelim. Bu turda aşağıda resim üzerinde nokta ile gösterilen yerlere arada 3 zincir çekerek sık iğne ile batalım. 8 adet yuva olacak.

Bu turun başında aynı renkli iplikle devam ederek 3 zincirle başlayalım. Aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Daha sonra 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Bir sonraki yuvaya 2 zincir çekip 3 trabzan yapalım. Yanındaki yuvaya 2 zincir çekip 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar bu şekilde örelim.

Farklı renkte bir ipe geçelim. Az önce yaptığımız gibi köşedeki yuvanın içine 3 zincirle başlayalım. Yanına 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 3 trabzan yaparak bir önceki turda ördüğümüz gibi örelim.

Aynı şekilde farklı renkte bir iplikle bir sıra daha örelim.

Bu turda ise resimde gösterildiği gibi arada kalan kısımlara sık iğne köşe kısımlarına 1 tekli  trabzan, 2 zincir, 1 tetli trabzan yapalım.

Baykuşun gözleri için siyah iplikle sihirli halka oluşturalım. Üzerine 4 sık iğne yapalım. Beyaz ipliğe geçip her ilmeğe iki kez batıp 8 sık iğne örelim. Aynı şekilde 1 adet daha örelim.

Baykuş motifimizin üzerine gözleri dikelim. Turuncu iplikle ayaklarını ve gagasını işleyelim.

Bu baykuş motifi ile panço modeli ve kırlent modelini göreceksiniz.