Örgü Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır

Örgü Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır

bebek battaniyesi modeli

Örgü Bebek battaniyesi yapılışı çok kolay rahat bir model ve çok ta şık duruyor. İstenilen renkte yapılabilir bu model her rengi kaldırır. 

Zevkinize ve bebeğinizin cinsiyetine kalmış .. 

Şimdi bu örgü bebek battaniyesi nasıl yapılır onu anlatalım.

Malzemeler : 6 numara şiş,misinalı da kullanabiliriz.  , örgü ipi 3 yumak 

örgü bebek battaniyesi nası yapılır; 100 ilmek başlıyoruz .  5 sıra haraşo sırası örüyoruz . 5 sıra da düz örgü örüyoruz.

sonraki sıra 5 ilmek haraşo, 5 ilmek düz örgü , 10 ilmek haraşo, 5 ilmek düz, 10 ilmek haraşo, 5 ilmek düz … sıra sonuna kadar böyle devam ediyoruz en sona 5 ilmek düz ve 5 ilmek haraşo gelecek şekilde 11. sırayı bitiriyoruz. 

12. sırada aynı şekilde haraşo üzerine haraşo düz üzerine düz yapıyoruz. böyle haraşo sıraları 10 sıra olana kadar devam .. 10 sıra kare haraşolarımız olunca 5 sıra tüm sırayı düz örüyoruz. sonra yine 11. sıradaki ayrımı yapıyoruz. yine 10 sıralı kare haraşo örgülwerimiz modeli oluşturuyor.. 

battaniyenin uzunluğu istediğimiz boyuta gelince , 5 sıra düz tüm ilmekler, 5 sıra haraşo tüm ilmekler .. ve örgü bebek battaniyemiz hazır. 

Kolay gelsin .. 

Soru sormak isterseniz zevkle yardımcı oluruz.. Tarife bakarak ördüğünüz battaniyelerin resimlerini çekip bizimle paylaşabilirsiniz.  

 

Bir cevap yazın