Örgü Bebek Etek Yapılışı

Örgü Bebek Etek Yapılışı

Örgü bebek etek yapımı oldukça kolay bir model ile karşınızdayız. Bebek etek 6 ay -1 yaş arası için ölçüler verilmiştir. ‘ yaş için de ilmek sayısı belirtilmiş. bu tür örgülerde makine lastiği debilen lastikten de dikebilirsiniz arkadan. Rahatlıkla kullanırsınız.

Merve hanım yapmış paylaşmış ben de daha çok kişi ile paylaşmak istedim onun anlatımı ile paylaşıyorum. Yapacak olanlara kolay gelsin.

Örgü bebek etek yapılışı anlatımı :

3 numara şişle 55 ilmek başladım, lastik (1 ters 1düz) örüyoruz. Lastik bölümü istediğiniz uzunluğa geldikten sonra , düz örgü öreceğiz bunun için sadece 1 sefer olmak şartıyla düz örgüye geçişte ilk sırada ; her 5 ilmekte bir gizli artırma yaptım. Etek boyunu kendiniz ayarlayabilirsiniz, son 5 sırasını da haroşa ile örüp 1 sıra sık iğneden sonra tığ ile desen koydum. – 2 parçadan oluşuyor, ön ve arka olmak üzere.

Bu ölçüler yaklaşık 6 ay-1 yaş arası bebekler için. 2 yaş bebek için 80 ilmekle başlamak gerekiyor. İşlem aynı.Yapacak olanlara kolay gelsin. Yaptıklarınızı görmek isterim 🙂

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

sitemizde bulabileceğiniz konu başlıkları : (kategoriler)

 • Amigurumi,  Battaniye Modelleri ve Yapılışları, Bayan Örgü Modelleri Ve Yapılışları, Örgü Panço Modelleri ve yapılışları, örgü çorap yapılışı, örgü bot patik yapılışı, örgü babet patik yapılışı, Bebek örgüleri,örgü bebek battaniyesi yapılışı, tığ işi bebek battaniyesi modelleri, tığ işi battaniye yapılışı, örgü Bebek Yelek yapılışı ve Modelleri ,  Dantel Modelleri ve Yapılışları, Dekoratif Örgü Modelleri ve Yapılışları, Dikiş & Nakış Modeller ve Yapılışları, Elişi örgüleri, Erkek Örgü Modelleri ve Yapılışları, Etamin Şemaları ve Yapılışları, Havlu Kenarı Modelleri ve Yapılışları, İğne Oyası Modelleri ve Yapılışları, Lif Modelleri ve Yapılışları, Örgü Modelleri Yapılışları ( Örgü Teknikleri), Tunus İşi Örgü Modelleri ve Yapılışları

4 yorum

  • admin Yazar

   Hande hanım. Hayır sadece lastik örgüyü tamamladıktan sonra düz örgüye geçişte 1 sefer olmak üzere her 5 ilmekte 1 ilmek artış yapıyoruz sonra dümdüz örüyoruz. Kolay gelsin. ÖRdükten sonra paylaşırsanız burada yayınlamaktan mutlu oluruz.

   • Hande Özbey

    Tamamdır Çok teşekkür ederim. Yalnız bu anlatıma o ayrıntıyı girerseniz çok iyi olur. Yani tek sırada artırma yapılacağı ayrıntısını. Çünkü her 5 ilmekte bir artırdım bilgisinden sonra etek boyuna atlanmış. O yüzden öyle bir anlam çıkıyor. Hani benim gibiler açısından iyi olur diye 🙂 bu arada elbette bitirince paylaşacağım, çok çok teşekkür ederim yardımınız için

Bir cevap yazın