Örgü Bebek Panço Modeli Yapılışı

Örgü Bebek Panço Modeli Yapılışı

Merhaba Arkadaşlar. Çok şık örgü panço modeli yapımından bahsedeceğim sizlere. 6-12 aylık bir bebek için. Sayıları artırarak istediğiniz büyüklükte örgü panço modeli yapabilirsiniz. Kolay bir model. Zikzak bebek battaniyesi mantığında örülüyor.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü Panço Modeli Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Beyaz , pembe iplik
  • 4.5 mm tığ

Zincir çekerken panço için 4 ve katları olacak şekilde zincir çekerek başlayalım. Ve arka ilmeklere batarak örelim. 6-12 aylık bebek boyutu için 48 zincir çekelim ve her bir zincir üzerine sık iğne yapalım. (47)

2.tur: 3 zincir çekerek başlayalım. Sonraki sık iğne içine 3 trabzan yapalım. Sonraki sık iğne içine 1 trabzan yapalım. Şimdi sıra sonuna kadar 2 trabzan , yanındaki sık iğne içine aynı yere 3 trabzan, 1 sık iğne atla şeklinde örmeye devam edelim. ( 59 trabzan + 3 zincir)

3.tur : Dönelim ve 3 zincir çekelim. Hemen yanına 1 trabzan yapalım.Bir sonraki trabzan üzerine aynı yere 5 trabzan yapalım. Bir sonraki trabzan üzerine 2 trabzan yapalım. 1 sonraki trabzana 1 trabzan yapalım. Sonraki trabzan üzerine 5 trabzan yapalım. 1 trabzan atlayalım sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim. (83 trabzan + 3 zincir )

Model zikzaklar örmeye devam ederek yapılıyor. Daha sonra pançonun arka kısmından trabzan örerek şapkası yapılıyor. Çok şık bir model . Sevdiğiniz renklerde örebilirsiniz.

Panço modellerinin yapılışına buradan devam edebilirsiniz. Zincir sayısını arttırarak büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.