Örgü Bebek Tulum Pantolon Yapılışı

Bebekleriniz için çok farklı örgü tulumlar yapabilirsiniz. Bebek tulum pantolonları ördükten sonra istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Erkek örgü tulum süslemelerinde erkek bebek örgü süslemeleri kullanılıyor kızlar için daha çok çiçek , uğur böceği , kalp gibi örgü aplikeler kullanılıyor. Tığ işi bebek tulum pantolon yapılışı.

Çok örgü tulum modeli yapabilirsiniz farklı süslemeler ile. Düz örgü tulum pantolon yapılışını öğrenip süslemesini ve renklerini kombin yaparak farklı model tulumlar elde edebilirsiniz.

Bebek Örgü Tulum Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 4 mm tığ
  • Pamuklu iplik

Bacak kısmı için 22 zincir çekelim. Halka oluşturalım. Ve üzerine 4 sıra tekli trabzan yapalım. Tur başlarında 2 zincir çekelim. 6.tura geldiğimizde tur sonuna kadar bir tek , sonraki ilmeğin içine aynı yere 2 tekli trabzan yaparak örelim. 2 sıra daha örüp bitirelim. Aynı şekilde ikinci bacağı da örelim.

İkinci bacağı örerken ipi koparmadan diğer bacağı tekli trabzan ile birleştirelim. Sonra tüm tur etrafına tekli trabzan yapalım. ( 44 ) Bu şekilde 9 sıra örelim. 13 cm olacak.

Sonra yan kısımlardan eksiltme yaparak 3 sıra örelim. 38 tekli trabzan olacak. Daha sonra ön ve arka kısım için parça ayırıp tekli trabzan olarak örelim. Aşağıda resimde gösterilen ölçülerde.

Ve tulumun üzerine istediğiniz aplike modelini yapabilirsiniz.

Ördüğünüz örgü aplikeleri tulumun üzerine dikerek daha şık hale getirebilirsiniz. Çok şık oldular.

Daha büyük modelleri de örebilirsiniz.

Bir cevap yazın