Örgü Bebek Uyku Tulumu Nasıl Örülür Anlatımlı

Örgü Bebek Uyku Tulumu Nasıl Örülür Anlatımlı

Örgü bebek uyku tulumu modelleri sitemizde daha önce çok yer verdiğimiz örgü modelleri arasında geçiyor. Örgü uyku tulumunu kolları ve kapüşonu ile birlikte olan bir tarif vereceğiz.

Kapüşonlu örgü bebek uyku tulumu yapılışını aşağıda ayrıntılı olarak bulacaksınız. Bebek uyku tulumları dışarıda özellikle bebek arabasında kışın ve son baharda gezerken çok iyi koruyor. Kapüşonlu modelleri tercih ederseniz rahat edersiniz.

7-8 mm şiş kullanabilirsiniz.

Model 6 aylık bir çocuk için uygundur. Siz ilmek sayılarını artırarak daha büyük çocuklarınız için örebilirsiniz. Şişe 44 ilmek atarak başlıyoruz. 6 cm haraşo örgü modeli örüyoruz. 25 cm modelli kısımdan örüyoruz.

Model olarak istediğiniz örneği koyabilirsiniz. Anlattığımız modelde ön sıra 2 düz 2 ters olarak örülmüş, arka sıra ise tam tersi 2 ters 2 düz olarak örülmüş. Örgünün aşağıda fotoğrafta gördüğünüz gibi azaltma yapıyoruz. 4 ilmek azaltıyoruz. 40 ilmeğimiz kaldı. Kalan ilmeklerle aynı modeli kurarak 10 cm daha örüyoruz.

Örgünün boyu 55 cm olduktan sonra kol için artırma yapıyoruz. Önce 4 ilmek artırma yapıyoruz. Bir kaç tur örüp 6 ilmek daha artırma yapıyoruz. Toplamda 60 ilmeğimiz oldu. Şimdi kol kısmını örüyoruz.

Toplamda 70 cm olduktan sonra kol kısmının bir tarafından devam ediyoruz.  Arka kısmı ve kolları ördük. Sol ön ile devam ediyoruz. Ön kısmı yaparken boyun kısmından artırma , kol kısmından kesme işlemi yapıyoruz. Sol ön kısmı yaparken düğmeler için ilik de yapıyoruz.

Haraşo örüp bitiriyoruz. Ve aynı şekilde sağ önü örüyoruz. Şapka için 52 ilmek ile başlıyoruz. 6 cm haraşo örüyoruz. Daha sonra modeli kurmaya başlıyoruz. Her 4 satırda bir kenar kısımlardan kesme yapıyoruz.

Orta kısımda 14 ilmek kalacak. Bu 14 ilmeği 3-4 sıra örüp bitiriyoruz. Ve battaniyeye dikiyoruz. Kol manşetleri için kollardan ilmek çıkartıp 5-6 cm haraşo örüyoruz. Örgü bebek uyku tulumu hazır.

Bir cevap yazın