Örgü Bebek Yapılışı

Örgü Bebek Yapılışı

Örgü bebeklere çocuklar bayılıyor. hem organik oyuncak diyorlar şimdilerde ama eskiden butun bebekler örme yada kumaştan yapılırdı..

orgu-bebek

içine boncuk elyaf koyarsanız sağlıklı malzeme kullanmış olursunuz. elyaf ile dolduruluyor ama oyuncaklarda özellikle boncuk elyaf deniyor bu çeşiti kullanılıyor.

gelelim yapılışına: Yapan kişinin anlatımıdır: 

Yuvarlak kafa yapin sonra ona bir sapka govde icinde kare baslayin govdr boyu olusunca bacaklari yapmak icin ikiye bolun arkasinida ordan devam edin (yanlarinda dikip kapatirsiniz) bacagin arka tarafida bitince govdenin arkasi icin ayri ordugunuzu birlestirin ve govdeyi ormeye devam edin yanlarini dikip boyun kismini buzdurup kafaya tutturun kollari belirlemek icin govdenin yanlarindan biraz ayirarak dizin kollar belirginlessin be ayaklarida yapip tutturun yada hic yapmayin oyle kalsin

Hatta ayaklari bogum yapmislar yani ikiye ayirdiktan sonra ip rengi degistirip ayak icinde biraz ordukten sonra arka bacaklara devam ederseniz diktikten sonra iple bogdurursaniz ayaklarda olusur.

yapan kişinin anlatımını paylaşıyorum direk : Ibisi 70ilmek baş kısmından başladım başla bedeni ayaklara kadar örüyorum ayaklara gelince ilmekleri ikiye boluyorum önce bir ayak sonra ikinci ayağı oruyorumm tek parça oruluyo ikiye katlayıp dikiyorum içine elyaf doldurdum basinida goz kararıyla iple arasında bağladım sonra şapka atkı ordum.

tarif için teşekkürler.

herkese kolay gelsin ..Keyifli örgüler..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir