Örgü Bebek Yelek Yapılışı Anlatımlı

Örgü Bebek Yelek Yapılışı Anlatımlı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Örgü bebek yelek modelleri her geçen gün yeni bir model görmem mümkün.. Takip etmek imkansız. Yaratıcı hanımlar kendi diyaznlarını tasarımlarını yapıyorlar ve hepsi de birbirinden şık oluyor. Bunlardan bir örnek de şu an konumuzda. Tasarım bebek yelek modeli yapan kişi  Elmas Eğribel hanım. Harika şeyler yapıyor çoğunuz gibi. Yapılışını da aşağıda bulabilirsiniz. Siz de hangi model olursa olsun örgü modellerinizi paylaşmak isterseniz bize gönderin yayınlayalım.

Örgü bebek yeleği yapılışı anlatımı :

Nako lüks minnoş,   3 mm şiş
49 ilmekle başladım (50 de olabilir).İlmekleri şöyle dağıttım;6 lastik(haraşo),12 burgu(düz),31 haraşo.
Örnek 6 ilmekli (3+3) iki burgudan oluşuyor.Burgular 3’er ilmek halinde, her 3 sırada bir sola doğru bükülerek yapılıyor.
Üç sıra haraşodan sonra ön bantta ilk iliği (3 düz ör,1 dola,iki ilmeği beraber ör/kes) ,gövdede ikinci iliği (4 düz,1 dola,1 kes) açtım.
22 sıra haraşo yapıldıktan sonra yaka şekillendirme için kesmelere başlanmış.

Kesmeler her ön yüzde 1’er adet yapılmış.Toplam 20 kesme yapıldıktan sonra,burgunun yanında 6 haraşo kalacak şekilde kol tarafındaki ilmekler kesilmiş ve üst taraf örülmeye devam edilmiş. 8 ya da 10 (net sayamadım) kesmeden sonra üst taraftaki ilikler açılmış.Diğer ön tarafta aynı şekilde yapılmış.
Arka 98 başlanabilir.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

2 yorum

  1. Serap Yanıtla

    Burgu yapımını ayrıntılı verir misiniz lütfen video ya da anlatım böyle anlayamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir