Örgü Çiçek Toka Yapılışı

Örgü Çiçek Toka Yapılışı

Çiçek toka örgü modeli yapılışı oldukça basit ama bir o kadar da güzel bir örgü yapılışı modelidir çiçek toka örgü modelini neredeyse tüm örgü çeşitleri ile kullanabilirsiniz, sizlerde güzel bir örgü modeli keşfetmek ve yapılışını öğrenmek istiyorsanız çiçek toka örgü yapılışı çok işinize yarayacak.

Çiçek toka yapılışı için malzemelerimiz.

 

7 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir çekerek başlayalım ve yanına 15 trabzan yapalım. Bu turda 3 zincir çekelim. 2 trabzan atlayıp sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim. Daha sonra bu yuvaların içine sırası ile sık iğne, 3 trabzan sık iğne şeklinde dolduralım. 8 yaprağımız olacak. Yaprakların arkasından 4 zincir sık iğne şeklinde 8 yuva oluşturalım. İpi sabitleyip keselim.

Diğer renkle yuvaların içine sırası ile 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 4 ikili trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne şeklinde dolduralım. Aynı renkle yaprakların arkasından 5 zincir çekip sık iğne ile batalım. 8 yaprak yuva olacak. İpi sabitleyip keselim.

Yeşil renk ile yuvaların içine 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 6 ikili trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapalım. Tüm yaprakları bu şekilde yaptıktan sonra arkalarından 7 zincir çekip yuva oluşturalım. 8 yuva olacak.

Koyu yeşil iple 1 sık iğne , 1 tekli trabzan, 2 ikili trabzan, 5 üçlü trabzan (tığa iki kez ip doluyoruz ), 3 zincir çekiyoruz. Son trabzanın tepesine batıyoruz. Daha sonra aynı yere devam ediyoruz. 5 üçlü trabzan, 2 ikili trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne olacak şekilde yaprakları dolduruyoruz.

Saç bandının arkasını resimdeki gibi 2 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Üzerine 6 sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe iki kez batıyoruz. 2 ör bir arttır, 3 ör bir arttır şeklinde turlara devam ediyoruz. Tokayı içine geçirip 2 zincir çekip 2 sık iğne atlayıp örmeye devam ediyoruz.

Çiçeğin orta kısmına ip sarıyoruz. Üzerine boncuk dikiyoruz. Ve çiçeği tokanın üzerine dikiyoruz.

Ve çok şık kendi emeğimiz olan tokamız hazır.

Bir cevap yazın