Örgü Çocuk Çanta Yapılışı Tığ ile

Örgü çocuk çantası nasıl yapılır?

Evet herkes kendi yapabildiği model üzerinden giderek bir çocuk çantası yapabilir. Burada zigzag model çocuk çantası yapılışından bahsedeceğiz. Zigzag battaniye yapıyoruz ya aynı yöntemle ölçülerini vereceğimiz şekilde sadece sık iğne yaparak siz de tığ işi örgü çocuk çanta yapabilirsiniz.

Zigzag modeli yapmayı bilenler kalın bir ip ve 4 numara tığ ile sık iğne yapmaya başlamışlardır bile 🙂 58 zincir atarak başlıyoruz.

 

 

58 zincir başla. 1.sıra (örgü ön taraf) : tığdan sonra gelen 2. zincire bat 1 sık iğne yap. ve takip eden 3 zincirede si yap. *sonraki zincire 3 sık iğne yap,  sonraki 2 zincire 1 si**, 1 si azalt sıradaki 3 zincirde, 2 si* son iki zincire kadar tekrar et bu sırayı . son iki zincir sık iğne yap. dön 2. sıraya başla.

2.sıra : 1 zincirilk 2 sık iğne azalt, 3 si yap*3 sık iğne 1 ilmeğe, sonraki 2 ilmeğe 1 sık iğne**, sıradaki 3 ilmekte 1 si azalt, si sıradaki 2 si, *son 3 ilmek kalana kadar tekrarla** sıradaki ilmeğe 1 sık iğne son iki ilmeği kes ve rengi değiştir tekrar et iki sırayı farklı renkle ör model bu. sureklı renk değişerek 2 sıra 2 sıra örün. 54 sıra olana kadar devam edin. Kenarına geçeceğiniz sık iğne ilk örgüye başladığınız renk ile aynı olsun.

katlayıp dikiyoruz sonrada askı yapıyoruz o da sık iğneden oluşuyor. 150 zincir yapılıyor 1 sıra sık iğne sonra etrafına farklı renkle sık iğne dön.

 

 

Bir cevap yazın