Örgü Çocuk Palto Yapılışı

Örgü Çocuk Palto Yapılışı

Pofuduk örgü çocuk paltosu yapılışını, ( kalın çocuk hırka modelini ) anlatacağız , yumuşak ve şık. İpi kalın ama yinede isterseniz daha soğuklarda da kullanayım derseniz içine kalın polar diktirin. Tüylü polar da var onlardan da diktirebilirsiniz. Palto olarak kullanırsınız daha uzun yaparsınız. Her türlü geliştirilebilir.

İpim Lanosso Tonton.Yaklaşık dört yumak iple ördüm.İpin üzerinde 6-7 numara şişle örülmesi öneriliyordu ama ben biraz sıkı olsun örgüm diye 4.5 numara ile ördüm.Paltoya etek kısmından 130 ilmekle bütün olarak başladım.Hep ters ördüm.Bel kısmına yaklaşınca ara ara ilmek eksilttim.

Ön parçaları yandan düğmeli yapacaktım ama akıllı ben ilik açmayı unutunca mecburen çıt çıt bastırdım.Renkli çıt çıt bastırayım dedim ama onlar tutmuyormuş böyle kalın bir örgüyü. Metal iri çıtçıtlar vardı en uygun.Halka şeklinde,aralarından örgü bombeleniyor.

Paltonun arkadan görünüşü.Yakayı yaka çevresinden ilmek çıkararak ördüm. İşte çıt çıtların yakından görünümü. Yapacak olanlara kolay gelsin.

 

Bir cevap yazın