Örgü ile Panç Hırka Örülüşü

Merhaba 38-44 bedene kadar giyilebilecek bir panç hırka modeli yapılışı anlatımı sunacağız. Alt kısmı geniş güzel bir model. Modern bir hırka modeli. Ön kısa arka basenleri kapatacak kadar uzun geniş güzel bir model. Yapılışı anlatımı ile sizlerle olacak.

Birer adet beyaz ve kahve yumak gerekiyor. Cep çalışırsanız 6 yumak siyah , cep yapmayacaksanız 5 yumak yeterlidir. Hızlı bir şekilde örülüyor örmesi zevkli bir örgü örneği. Şiş numaraları , 7 numara örnek kısmında , alt beden kısmında 5 numara kullanılacak. Arka için lastik örerek başlıyoruz. 2 ters 2 düz.

174 ilmek arka için başladık ancak keserek ilerlenecek. 14 sıra örülüyor lastik. Tüm ilmekler düz örülecek. 15.sırada. ve düz örerken ters ilmekleri ikisini bir alarak yani kesme işlemi yaparak örüyoruz. Çünkü 174 ilmek çok fazla ve haraşo örüleceği için çok fazla gelecek bu ilmek sayısı bu nedenle keserek ilerliyoruz sıra sonuna kadar.

Anlatımlı ayrıntılı çok güzel şekilde nasıl örülür panç hırka aşağıdaki videoda bulacaksınız. Modelin yapılışı örülürken gerekli sayılar hepsi anlatımda mevcut. Kolay gelsin yapacak olanlara. Çok şık bir hırka modeli .

Bir cevap yazın