Örgü Kahve Çekirdeği Modeli Kapüşonlu Çocuk Hırkası Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız.

Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İyi seyirler.

Kapüşon 115 ilmek haraşo örülüyor. bir kenarından 1 adet kahve çekirdeği yapılarak örülüyor o kenarı da kafanın üst kısmına getirilecek kapüşonun ucunda örgü modeli olmuş olacak.

Arka 77 ilmek başlanıyor. Haraşo örgü ile başlanıyor. 47 sıra haraşo yapıldıktan sonra model yapımına başlanıyor. Örgü modelinin adı kahve çekirdeği modeli. Kahve çekirdeği modeli yapılışını daha önce anlatmıştık.

kahve çekirdekleri arasında bırakacağınız haraşo ilmek sayıları :

4 sıra 5 ilmek haraşo bırakın

4  sıra   3 ilmek haraşo bırakın

3 sıra  2 ilmek haraşo bırakın.

 

kollar 71 ilmek başlanıyor. resimde gördüğünüz kol yapılışı ve yine aradaki haraşo sayılarına dikkat ederseniz azalarak ilerliyor sayıları yukarıda verdik. Arkada önlerde ve kollarda aynı sıra ile haraşo ilmek sayıları uygulanıyor.

Önler 43 ilmek başlanıyor. Haraşo başlanıyor ve yine 47 sıra haraşo örüldükten sonra verilen sayılarla kahve çekirdeği örgü modeli yapılıyor.

 

 

 

 

Bir cevap yazın