Örgü Kemer Nasıl Yapılır

Örgü Kemer Nasıl Yapılır?

Anne kız kombin yapacağınız çok güzel bir örgü modeli. Hem örgü toka modelleri olarak kullanabilirsiniz. Hemde kemer. Bayramda , tatilde, özel günlerinizde çocuklarınız için kendiniz için yapabilirsiniz. Çok şık ve zarif bir tığ işi örgü modeli. Yapılışı oldukça basit.

Malzemeler

  • Pullu 2 renk iplik
  • 4 mm tığ
  • Makas

Motif motif yapılan güzel bir örnek. Yapılışı şema olarak sizlerle paylaşacağım ilk olarak. Sonrasında ise anlatımı bulacaksınız.

1.tur : Sihirli halka içine 6 sık iğne yapalım.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayıp yanına 1 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 2 trabzan yapalım ve son ilmekleri birlikte örelim. Diğer sık iğne üzerine zincir çekmeden gelip aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

3.tur : Renk değiştirelim. 1 zincir çekip hemen yanına sık iğne ile batalım. 3 zincir çekelim. Dibine 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. Bir önceki turda yaptığımız yuvanın ortasına sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekelim. Yanına 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. Ve iki yaprağın ortasına sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Yapılışı bu kadar arkadaşlar. İstediğiniz uzunlukta olacak şekilde örüp motifleri birbirine ekliyorsunuz. Şablonda gördüğünüz gibi bağlama kısımlarını örüp bitiriyorsunuz.

 

Bir cevap yazın