Örgü Kitap Ayracı Yapılışı

Örgü kitap ayracı yapılışı anlatımını sunacağız sizlere. Çok güzel kibar , naif ve ince bir hediye olacağını düşünüyorum. Özellikle hediye kabul etmeyen öğretmenlere verilebilecek el emeği güzel bir hediye .

Öğretmenler günü hediyesi fikir olabilecek bir hediye örgü kitap ayracı. Sevgi dolu bir öğretmen keçeden yapılmış kitap ayracını da kabul edecektir. Kalem model kitap ayracı yapılışı anlatımını paylaşacağız sizlerle . Çok farklı güzel örgü kitap ayracı modelleri var tabii ki onları da başka konumuzda sadece modelleri olarak paylaşırız yapabileceğiniz modelleri hemen uygularsınız.

Kalem kitap ayracı yapılışı için öncelikle normal kalınlıkta bir ip güzel duracaktır. Örgünün sert olması için sık iğne ve aralara da ip sürdürme tekniği ile yapılan üzerine hiç almadan öreceğiz.

60 zincir ile başlıyoruz. Sık iğne yapmayı bilmeyenler ve unutanlar için hatırlatma yapayım. Üzerine bir kere dolayıp hepsini birden cekiyoruz ipliklerin. İki sıra sık iğne yaptıktan sonra , kullandığımız ip renginin bir ton koyusunu ip sürme tekniği ile ince bir çizgi oluşturuyoruz. Tekrar iki sıra sık iğne yapıyoruz. Yine bir sıra ip sürüyoruz. Üzerine ip dolamadan tığı batırıyoruz ve arkadan ipi alıp ilmeğin içinden geçirip ilerliyoruz tekrar batıyoruz . Bu şekilde de ip sürüyoruz.

3 kez iki sıra sık iğne yapıp aralara da ip sürerek koyu renkle çizgiyi oluşturduktan sonra , en dış kenarını ip sürerek koyu renk ip ile geçiyoruz. Bir tek kısa kenarı ip sürmeden bırakıyoruz. O kısa kenara ten rengi ip ile ilk sıra ip sürüyoruz sonra üzerine kenarlardan birer ilmek küçülterek 3 sıra sık iğne yapıyoruz. Sonra ipin açık renk tonu ile 3 sıra daha kenarlardan birer ilmek azaltarak örüyoruz.

Herkese kolay gelsin örgü kalem kitap ayracı yapılışı anlatımı nı sunduk. İster hediye edin ister iseniz satın çok güzel bir hediyelik örgü kitap ayracı modeli yapımı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir