Örgü Kolay Çocuk Panço Yapılışı

Örgü Kolay Çocuk Panço Yapılışı

Hem kolay hem şık bir çocuk panço modeli . Örgü örmeyi bilmeniz yeterli çünkü çok düz bir model yaka kısmı biraz sizi zorlayabilir o da orta zorlukta 🙂 şablon var dileyen yapabilr. kolay gelsin.

panco-yapilisi-2

not : omuz kisimlari dikerken cirkin durmasin diye yakayi kestikten sonra 3 sira bir ters bir duz yapın.

panco-yapilisi-3

panco-yapilisi-1

4,5 ya da 5 numara şiş ile . Orta kalınlıkta bir ip ile

Alize midi, ya da nako vizon gibi orta kalın herhangi bir ip ile 80 ya da 90 ilmek başlanırsa çocuklara giydiririz sıcacık süper.. altta gördüğünüz gibi lastik kısmı var 1 ters 1 düz. 5-7 sıra arası yapabilirsiniz örün ve bakın göz zevkinize göre. sonrası düz örgü yalnız yandan lastik kısımları örgü boyunca devam ediyor. Ve tabi düğmeler için ilmek açmayı unutmayın.

ben buna kapşon yapmayı düşünüyorum. Kolay kapüşon yapılışı şurada var . O tarz bir kapüşon ile süper olur.diye düşünüyorum bu halıyle çok şık tabiki de daha bizim kullanabileceğimiz bir hale getiricem ben 🙂 bere taktıramıyorum benimkilere 🙁

 

5 yorum

    • admin Yazar

      bedeninizi bilmiyorum ama şunu söyleyebilirim. sol yanınızdan sağ yanınıza kadar olan uzunlukta zincir çekin. sonra o zincirlerden ilmek çıkartın ve örgü şişine dizin, örmeye başlayın. Bu yöntemi bilmiyorsanız. bedeninizi söyleyin ona göre yazayım. aslında dediğim yöntem kolay hem de örgünün alt kısmı çok düzgün duruyor o şekilde yapınca. tığ işi biliyorsanız nasıl ki yeni bir trabzan yapacağımızda tığ ilr batıp arkadan ilmek alıyoruz o şekilde ilmekleri çıkarıp şişe takın.

    • admin Yazar

      kullanacağınız ipe göre değişir ancak orta kalın bir ip kullanacaksanız 4 mm şiş ile yapacağınızı düşünürsek bebek zayıf ise 55 ilmek , iri ise 60 ilmek yeterli olacaktır . 3.5 mm şiş ile ince yün ile yapacaksanız ilmek sayılarını 5 er ilmek arttırarak uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın