Örgü Kulaklı Reglan Kol Hırka

Örgü hırka örerken lazım olan bilgileri kısaca paylaşmak istedik sizlerle. Tavşan kulaklı ya da ayıcık kulaklı hırka modelleri yapmak isterseniz nasıl yapacağınızın anlatımını aşağıda bulacaksınız. Reglan kol hırka modelleri de hazır gibi oluyor bu nedenle tercih ediliyor hem de güzel duruyor. Dikmeden örgü hırka yapabileceğiniz güzel bir örgü örneği reglan kol.

🐻🐻 AYICIK KULAK 🐻🐻Şişe 25 ilmek alıp 16 sıra haraşo öruyoruz. İlmekleri kapatıp, başlangıç sıra ile bitiş sırayı dikip birleştiriyoruz. Sonra ikiye katlayarak tekrar dikiyoruz ve kapsonun ağzından 15 cm içe doğru kapsonun orta çıkışından 7 haraşo ileriye kulağı dikip birleştiriyoruz. Bu kadar.

🐰🐰 TAVŞAN KULAK 🐰🐰Kapsonun ağzından içeriye doğru 12 cm ve orta dikişten içeriye 7 haraşo girip 9 ilmek alıyoruz, bir sıra örüp her taraftan 1 ilmek arttırarak 11 ilmeği 14 sıra haraşo öruyoruz, tekrar 1er ilmek arttırarak 13 ilmek yapıyoruz. 20 sıra haraşo olunca tekrar 1er arttırma yapıp 15 ilmeği 26 haraşoya kadar örüp her sırada her taraftan 1er ilmek keserek bitiriyoruz.

⭐⭐ REGLAN KOL⭐⭐Gövde 30 haraşo olunca şişte bekletin. Aynı anlattığım şekilde 2 kolu da örün, fakat 22 haraşo olacak boyu. Sonra gövdeyi ve kolları birleştirip devam edin. Kol ve gövdenin birleştiği yerlerde 4 yerde işaret koyun. Her düz tarafta işaretlerin her iki tarafında 1er bırakıp 2. ve 3. ilmekleri beraber örüp kesin, yani her düz tarafta 8 ilmek azalır. Bu şekilde 54 ilmek kalana kadar devam edin. İlmekleri kapatmadan kapşonu devam edin. Kapşon da aynı anlattığım gibi, hiç bir değişiklik yok.

Kolay gelsin 🍃

Bir cevap yazın