Örgü Kurabiye Adam Yapılışı

Örgü Kurabiye Adam Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Bej, kırmızı , beyaz iplik
  • Tığ
  •  Makas
  • Siyah boncuk
  • İğne

3 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir çekip yanına 11 trabzan yapalım. Bir sonraki tura 3 zincir çekerek başlayalım ve her ilmeğe iki kez batarak 24 trabzan yapalım. Şimdiki turda ise bir ör bir arttır şeklinde turu tamamlayalım.

10 trabzan yapıp geri dönelim. Her bir trabzan üzerine 2  trabzan yapalım. Bu turda ise her bir ilmek üzerine 1 trabzan yapalım.

7 trabzan yapıp geri dönelim. 3 sıra bu şekilde dönerek örelim. Son sırada aynı şekilde 7 trabzan yapalım ama son ilmekleri hep birlikte örelim. İpliği sabitleyip keselim ve diğer kolu da aynı şekilde örelim.

Şimdi gövde üzerine ipi sabitleyelim. Baş ve son ilmeğe aynı yere 2 trabzan yapalım. Arada kalan ilmeklere tek trabzan yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe bir kez batalım. Aynı şekilde bir sıra daha örelim. Daha sonra resimde gördüğünüz gibi 8 trabzan ile ayakları yapalım. Ayakların orta kısmı için aynı yere iki kez batarak başlıyorsunuz. Dikkat edelim yanlış olmasın.

Böylece gövdeyi tamamladık.

Beyaz iplikle kurabiye adamın etrafını 2 zincir çekelim aynı yere tekli trabzan yapalım. 1 sıra atlayıp ilmek kaydırma yapalım. Bu turu sıra sonuna kadar aynı şekilde  tamamlayalım.

Siyah iplikle ağzını işleyelim. Gözleri dikelim.

Kırmızı iplikle düğmeleri de yaptık mı tamamdır. Kurabiye adam hazır.

 

Bir cevap yazın