Örgü Panço Modelleri Bebek Panço anlatımlı

Merhaba  hanımlar bu yeni örgü modeli konumuzda sizlere herkesin bildiği her örgü modelinde kullanılan bir model. Yapılışı da oldukça kolay örgü modelidir. Zincir ve trabzan yapıyoruz model bunlardan luşuyor. İstediğimiz ipi kullanabiliriz. Simli iplerle panço modelini yaparsak çok şık bir örgü panço yapmış olururz. Renkli iplikler de kullanılabilir batik ipler dediğimiz iplerle de şık oluyor.

Örgü panço modelini zincir çekip iki ucunu birleştirip trabzan ve zincir yaparak ilerliyoruz. Bo modelden örgü bebek yelek modelleri, Örgü bebek battaniyesi modelleri, örgü bayan hırka modelleri yapılıyor. Motif motif yapılan tığ işi örgü modelleri de var sitemizde çok sayıda paylaştık bu  konulardan. Örgü bebek panço modeli anlatımlı  olarak paylaştığımız yine trabzan vce zincirlereden oluşan ancak dalgalı bir yapısı görüntüsü olan şık panço modelidir.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

 Örgü Panço Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Pamuklu renkli iplik
  • İpe uygun tığ

Bedene göre zincir sayısını artırarak ve azaltarak ayarlayabilirsiniz. Uzunluğunu da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modelin şeması aşağıdaki gibidir. Şema ile kolayca yapabilirsiniz. Yuvarlak halkalar zinciri simgeliyor. X işareti sık iğneyi simgeliyor. Çizgi ise trabzanı temsil ediyor. Artırmalar ise aynı yere batarak yapılıyor. Zincir sayısını 8 in katları olacak şekilde çekin. Bedenenize göre aşağıda şemada gördüğünüz gibi ördükten sonra bitirelim. Ve en son püskülleri takıp kullanıma hazır hale getirelim.

Şimdi aşağıda hem tek renk hem renkli olarak yapılmış modeli göreceksiniz. Nasıl güzel değil mi.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın