Örgü Panço Nasıl Yapılır?

Örgü Panço Nasıl Yapılır?

Panço yapımlarında önemli olan kalıbı anlamak. Nasıl yapıldığını anlamak sonrasında ister büyükler için ister küçükler için ölçüleri ayarlar yaparsınız. Tabiki yazımızda ölçü vereceğiz. Bu örgü panço nasıl yapılır ayrıntılı anlatıyoruz.

panco-yapilisi-1

Çok kolay örgü panço yapılışını öğreneceksiniz. Örgü panço 4 adet kare örgüden oluşuyor. sonrasınd bunlar birleştiriliyor ve uçlarına istediğiniz süslemelerle kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

Kolay örgü panço yapılışı anlatımı: 5 numara şiş ile, orta kalınlıkta bir ip ile 50 ilmek başlıyoruz. 25 cm örüyoruz. Başlangıç ve bitişte 2 şer diş haraşo örgü yapıyoruz sonrasında 4 sıra beyaz renk ile düz, 4 sıra siyah renk ile düz örgü tekniği ile örüyoruz.

panco-yapilisi-2

Gelelim 4 adet bu parçadan yaptıktan sonra bu kareleri nasıl birleştirip panço yapacağız?

panco-yapilisi-3

İki adet kareyi üst üste koyuyoruz. diğer kareleri üçgen formunda katlıyoruz. karşı uçları birleştiriyoruz dik üçgen formuna getiriyoruz diğer üst üste koyduğumuz karelerin yanına koyuyoruz.

panco-yapilisi-4

burada üst kenarları birbirine dikiyoruz. altta kesişen kenarları da birlikte dikiyoruz.

panco-yapilisi-5

panco-yapilisi-6

bu şekilde diktiğimiz üçgen ve kareler görüyorsunuz resimlerle.

Kolay gelsin ve güle güle kullanın..  dikişsiz bere tarifimizdeki bereyi de yaparsınız siyah beyaz karışık renkli bir iplikle süper olur.

 

 

Bir cevap yazın