Örgü Pantolon Nasıl Örülür?

Örgü Pantolon Nasıl Örülür?

Örgü pantolon yapılışını anlatacağız. Ev pantolonu olarak kullanabilirsiniz. Ölçü 12-18 ay bebekler için uygundur. Daha büyük çocuk pantolonu örmek isterseniz ilmek sayılarını arttırmaları orantılı bir şekilde büyütebilirsiniz.

 

Malzemeler : 5 numara şiş

koton ip 4 adet (2 gri,2 mavi), yassı lastik

makas, yün iğnesi,iğne,iplik , makas,

Kışın kullanmak isterseniz bebe yünü de kullanabilirsiniz. Kış yaz rahat kullanım için koton ip kullanıldı burada.  5 numara şiş ile örülüyor.

30 ilmek ile paçadan başlanıyor. 12 sıra 1 ters, 1 düz lastik örülüyor. model çizgili bir model her bir çizgi 6 sıra. Bir bacak boyunda 9 sıra var ve arttırırken her bir renkte 1 baştan 1 ortadan ve 1 sondan arttırma yapıyoruz. 9 sıra olduğuna göre 27 ilmek arttırmış olduk bu şekilde. 

 

Sonra diğer paçayı da aynı şekilde aynı ölçülerde örüyoruz.

sonra paçaları birleştirirken şişin başına 5 ilmek atıyoruz. sonra paçanın birini geçiriyoruz, ardından araya paça ağı olması için 10 ilmek atıyoruz, sonra diğer paçayı geçiriyoruz ve yine 5 ilmek atıyoruz . sonra yine 9 çizgi daha örüyoruz. hiç bir arttırma eksiltme yapmadan. 4 sıra daha (sıradaki renkten )örüyoruz. ve sonra 6 sıra 1 ters 1 düz lastik örüyoruz. 1 sıra haraşo yapıyoruz çünkü katlayacağız. 6 sıra lastik 1 ters, 1 düz örüp kesiyoruz.

Sonra ördüğümüz parçanın ters yüzünü göreceğimiz şekilde seriyoruz sonra iki kenardan ortaya birleştiriyoruz. resimdeki gibi

Bu pantolonun önüne bir cep yapıyoruz.

cep için 30 ilmek başlıyoruz. bunu da çizgili yapıyoruz. başta 2 diş haraşo örüyoruz. sonra her sıra başında 1 ilmek arttırıyoruz, 45 ilmek olana kadar  , arttırmalar tek taraftan. 20 sıra hiç arttırmadan örüyoruz.

 

 

tekrar 30 ilmek kalana kadar arttırdığımız ilmekleri birer birer eksiltiyoruz. 2 diş haraşo örüp cebi bitiriyoruz. Pantolon cebi dik çizgili, pantolon yatay çizgili oluyor ve hareket katıyor bu da örgü pantolona. Cep ağzını tığ ile sık iğne yaparak temizleyebilirsiniz. Daha düzgün olur.

Bu pantolon kız çocuk pantolonu da olabilir erkek çocuk pantolon modeli de olur. Pembe çizgili örgü pantolon yaparsınız kız çocuklarına uygun olur.

güzel duran renk kombinasyonları : pembe-gri , nil yeşili-gri, siyah-beyaz, gri-mavi

Yapacak olanlara kolay gelsin. sormak istediğiniz bir şey olursa çekinmeyin.

galeri :

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir