Örgü Pantolonlu Bebek Tulum Modelleri Yapımı

Patikli tulum pantolon modeli yapımı anlatımını bulacağınız yazımızda, kapalı ayaklı pantolon dedikleri modeli örgü ipi ile yapacağız. Şiş örgü modeli olan örgü örneği ile de beğenilerinizi toplayacağına inandığım bir örgü modeli.

Örgü Kapalı Ayak Tulum Pantolon Modeli Yapımı

Örgü modelleri yapılışı anlatımları paylaştığımız yazılarımızda sizlere yapabileceğiniz örgü örnekleri ve modelleri yapılışları anlatımlarını sunuyoruz. Örgü modelleri anlatmadan önce kendim örmek ister miyim diye düşünerek paylaşıyorum.

Hediye edildiğinde çok şık çok güzel bir hediye örgü modeli şeklinde geri dönüt alabileceğiniz modeller seçmeye çalışıyorum. Umarım memnunsunuzdur. Bildirimlerinizi yorumlarda görmek isterim. Şimdi ayaklı tulum pantolon örgü modeli yapılışını anlatalım :

İpimiz : alize baby wool

Örgü deseni “Rölyef”

“Rölyef” örgü deseni çirkinlik için basittir: 2 x 2 sakız ve içinde bir kenar örgü dikişi vardır, ama kabul edeceğiniz gibi görünüyor, çok özel!

Desenin desenini bağlamak için, 4  artı  2 kenardan çoklu (28 + 2 = 30) ilmek sayısını yazın ve örmeye devam edin:

 • dan 1 arasında 7 sıralarında –  alternatif 2 yüz, 2 backstitches;
 • den 8 ile 12 satırlar –  örme yüz döngüler;
 • ile 13 üzerinde 19 satır –  alternatif 2 backstitches , 2 yüz;
 • ile 20 arasında 24 – serisi  tüm döngüler yüz;
 • ile 25 sıranın –  dan tekrar 1 serisi.

Örgü zaman gelen “Softy” kaydırıcıları 9 üzerinde 12  ve  gelen 21 thüzerinde 24 inci mavi iplik örme desen, geri kalan her dizi – kesit.

 • satırda 21  örme 34 dağıtmaya, yüz döngüler iki , konuşmacı
 • sonra bir pim taktık ve yeni konu üzerine ilk 1 yüzü ördük (bu yeni bir kenar döngüsü), 1 geri,
 • daha sonra örgüyü “Rölyef” ile örmeye devam edin.

Çalışmayı bir çember içinde kapatırken, ön halkayı birbirine örün, sıranın sonunda (pimin önünde), 1 pervane ve 1 yüz (kenar) örme .

Çalışmayı dikişli tarafa doğru genişletiyoruz ve örmeye devam ediyoruz, “Rölyef” deseninin her 12. satırına:

 • ilk olarak 8 eşit bir şekilde dönüyor (iğneler üzerinde 54 ilmek var );
 • sonra  2 döngü (bir satırın başında, bir sonda diğer) 4 kez (iğnelerde  62 halka vardır ).Bundan sonra, her 4. satırda (artık bir desen değil, ancak bir satırda),  2 kez 2 döngü ekleriz (her kenardan bir tane), konuşmacıda 66 döngü olur.Yanlış tarafı ördükten sonra, iş “Nezhenka” kaydırıcılarının sağ bacağını bağlayana kadar “donmuş” olur.

  Daha sonra, birbirleriyle bağlantı ayağı kaydırıcılarına gidin.

Bacak Kısmı

Kaydırıcıların sol bacağının bulunduğu iğnede, ek 4 hava döngüsü elde edilir. Onları sol bacağın sonraki 66 halkasıyla örüyoruz (bacak giydirme en iyi jartiyer örgüsü yapılırken yapılır).

ekrar işe alıyoruz, şimdi 6 hava döngümüz var, arkalarında sağ bacağın 66döngüsünü örüyoruz ve 4 hava döngüsünü topluyoruz (4 + 66 + 6 + 66 + 4 = 146) . Bu işlemin sonucu yukarıdaki fotoğrafta görülebilir.

Şimdi işin en kolay kısmını bekliyoruz – kumaşı düz bir çizgide örmek (ipliklerin renklerini değiştirmeyi unutmayın).

Provyazat  25 cm birleşme bacak, örgü armholes sürgü geçin. Bunu yapmak için , “Rölyef” modelinin 10. yüzünden itibaren aşağıdaki işlemleri gerçekleştiriyoruz:

 • kenarını kaldırın, 33 ilmek örün , 5 ilmek kapatın, 68 ilmek örün , 5ilmek kapatın, 34 ilmek örün .

Ardından, ayrı olarak, sürgülerin ve sırtların göğsünü öreceğiz, sırtın iki parçasını bir araya getirip kolluğun ilmeğini azaltmaya devam edeceğiz.

Örgü İlmek keserek yaka ve askıları

İğneler üzerinde –  68 döngüler. Her ikinci satırda iki tarafta da kapanıyoruz: önce 3 ilmek, sonra 2 ilmek ve 3 kez 1 ilmek (konuda 52 ilmek).

Koltuk sırtlığı da azaltılmıştır. Yapılan indirimlerden sonra sadece 2 x 2 elastik bantla örüyoruz, 1, 5 cm göğüsler ördükten sonra, yaka atmaya devam ediyoruz, ortalama 10 döngüyü kapatıyoruz .

Şimdi her iki tarafı ayrı ayrı örüyoruz, her ikinci sıradaki her iki taraftaki boynu düşürmeye devam ediyoruz:  3 döngü, 3 kez 2 döngü, 4 kez 1 döngü.

Sürgü bağlarını ören 8 ilmek kalır  :  9-10 cm , ilmekleri kapatırız. Arkaya git.

Kaydırıcıların sırtını örmek

2 x 2 elastik bant ile 2, 5 cm örme yaptıktan sonra , ortalama 10 döngüyü kapatarak, yaka boyunca yuvarlaklaşmaya başladık . Sonra her ikinci satırda her taraftan çıkarırız: 2 kez 3 döngü, 2 kez 2 döngü ve 3 kez 1 döngü.

Kalan 8 ilmek arasında, memeyle aynı uzunlukta teller örüyoruz. Döngüyü kapatın. Sürgü “Sissy” örgü iğneleri bağlı!

Sadece biraz kalıyor: sürgüleri dikin, ipleri geçirin ve hafif bir el yıkama ile yenileyin.

 

 

Sizlere modelin anlatımını videolu olarak da sunacağım ancak üzerindeki örgü örneği farklı onun dışında yine kapalı ayaklı tulum örgü modeli yapımı anlatımı :

 

 

Kaynak:http://ya-vyazhu.ru/vyazanie-spitsami-dlya-detey/kak-svyazat-polzunki-spicami/

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir