Örgü Papatya Modeli Nasıl Yapılır?

Güzel bir örnekle karşınızdayız. Örnek eğer  tek renk örmek isterseniz bütün olarak ilerliyor. Renkli örmek isterseniz ipleri belli papatya kısmı bittikten sonra kopartıp renk değiştirerek devam ediyorsunuz. Dikdörtgen şal modeli örebilirsiniz. Hırka, yelek örebilirsiniz. Bebek battaniyesi örebilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri oldukça güzel.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Örgü Papatya Modeli Nasıl Yapılır ?

Üstteki resimde trabzanlar üzerine nasıl batılacağı gösterilmiştir. 8 + 6 olarak zincirlerimizi çekelim. Daha sonra üzerine resimdeki gibi 4 trabzan yapalım. 2 trabzan atlayalım. Hiç zincir çekmeden trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Tekrar 2 zincir atlayıp 4 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı şekilde örelim.

3 zincir çekip dönelim. Yanındaki ilmek üzerine 1 trabzan yapalım. Yanındaki V zincir içine bir trabzan daha yapalım. Daha sonra 3 zincir çekip resimdeki okla gösterilen yere ilmek kaydırma ile batalım. Nasıl yapıldığına buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi aynı şekilde aynı V zincirin içine 6 trabzan yapalım. Daha sonra zincir çekmeden alt sıradaki 4lü trabzan gurubunun ortasına V zincir yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar örelim.

Bu turda 3 zincir çekip dönelim. Ve ilk turda örneği kurmaya başladığımız gibi en üstteki resimde batma şeklini uygulayarak aynı şekilde örelim.

Bu turda V zincirlerin içine papatyaları yaparak devam ediyoruz. Örgü bu kadar. Turları tekrar ederek istediğimiz boyuta ulaşıncaya kadar örmeye devam ediyoruz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir