Örgü Poşetlik Yapımı Ayrıntılı Anlatımlı Videolu

Videolu anlatımlı örgü poşetlik yapımı ile sizlere ayrıntılı anlatımlı olarak sunacağımız poşetlik yapımı ile sizler de mutfağınıza rengarenk güzel poşetlikler yapabilirsiniz. Örgü poşetlik hem el emeği olması bakımından hem de istediğimiz gibi süs yapabildiğimiz için hoşuma gidiyor benim. Mutfakta el emeği bir şeylerin olması gayet güzel.

POŞETLİK YAPIMININ AÇIKLAMASI

Tığ işi poşetlik yapımına ilk olarak krem ipimize 120 tane zincir çekelim isterseniz bir karış olacak şekilde yapabilirsiniz.2 zincir çekip iki zincir atlayıp üçüncü zincire batarak trabzan yapalım.Yaptığımız trabzanlar ikili olacak aralarda iki zincir çekilecek.Bu sırayı bu şekilde bitirelim.Toplamda yapacağımız sıra sayımız 17 sıra olacak.Yani 17 kutumuz olacak.Diğer renge geçiş yapalım bu sırada yapacağımız yine aynı şekilde kutucuklar yapacağız.Toplamda 50 sıra olana kadar yapalım.

Tabi istediğiniz boyuta gelene kadar da yapabilirsiniz.Yeşil rengimizi alarak ipimize bir zincir çekelimdibine batalım.üç zincir çekip aynı kutuya batalım.Sonra yandakine batıp üç zincir çekip aynı ktuya batalım.Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım.Yeşil ipimiz<le 7 zincir çekelim.3 zincir çrkip tranzan yapalım bu şekilde kutucuklar oluşturalım.Daha sonra 100 tane zincir çekelim çektikten sonra uc kısımda yaptığımız gibi motif yaparak ipimizi kopartalım isterseniz motifi yapmadan ipi uzatarak ipi kopartıp poşetliğimizin aralarından geçirip sonra motif yapabilirsiniz. Poşetliğin süslemelerini istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir