Örgü Puf Minder Yapılışı

Şahane bir örgü minder yapımından bahsedeceğim sizlere. Beğendiğiniz motifli örgü modellerinden aynı teknikle yapabilirsiniz. Biz düz bir model seçtik. Beğendiğiniz bir motifli bebek battaniyesi modelinden yapabilirsiniz. Örgünün illa motifli olmasına gerek yok düz bir örgüden iki parça örüp birleştirerek yapabilirsiniz. Puf puf yumuşacık oluyor. Penye ipten de örebilirsiniz. Örgü minder modellerini. Çiçekli motiflerden de yapabilirsiniz örgü minder yapılışını. Yine sandalyeleriniz için, ev dekorasyonunuz için çok güzel farklı tarzda minder modelleri yapabilirsiniz. Daha önce sizlerle paylaştığımız ponpon minder yapılışı ve kırkyama minder yapılışı yazılarımızı okuyarak farklı şekillerde minderler hazırlayabilirsiniz.

 

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Örgü Puf Minder Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Pamuklu orta kalınlıkta iplik
  • İpe uygun tığ
  • Elyaf
  • İğne

Sihirli halka içine 12 tekli trabzan yapalım.

Bir sonraki turda her bir ilmek üzerine 2 tekli trabzan yaparak sayıyı 24 trabzana çıkartalım.

Bu turda ise bir ilmek içine 1 tekli trabzan bir sonraki ilmek içine 2 tekli trabzan yaparak 36 tekli trabzan elde ediyoruz.

Şimdiki turda ise sırası ile 2 ilmeğe 1 tekli trabzan, sonraki ilmeğe aynı yere 2 tekli trabzan yapıyoruz. 48 tekli trabzanımız oluyor. Artırmayı yaptıktan sonra bir sonraki işleme geçmeden önce 1 zincir çekiyoruz. Ve bitiriyoruz.

Motifi bitirdik her renkten iki parça örüyoruz.

Aynı renkten iki parça ördüğümüz motifleri karşılıklı olarak sık iğne ile birleştirelim. Bir miktar açıklık bırakıp buradan elyafı dolduralım. Ve kalan kısmıda birleştirip bitirelim.

Sonra tüm motifleri birbirine iğne ile dikerek ekleyelim.

Minderin uç kısımlarına yeterli uzunlukta zincir çekip ekleyelim. Bu kısımlar bağlama kısımları olacak.

Minderi sandalyeye bağlayıp kullanabiliriz. Çok şık oldu.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın