Örgü Supla Yapılışı

Örgü Supla Yapılışı

Çeyizlikler hazırlansın.. Yeni yapıp kullanacak olanlara da kolay gelsin. Örgü Supla nasıl yapılır ? yani yemek servis örtüsü . Yemek tabağının altında kullanılan şık sofralar sunmak isteyenlerin kullandığı güzel bir el işi modeli. Supla modelleri çok farklı ipler ile yapılabiliyor.

Yapacağınız modele göre ipi değişiyor , çok ince dantel ipleri ile yapılan supla modelleri bile var. Kalın dantel ipi ile yapılan da var. Kağıt ip ile yapılan da var. Tutkallı suda bekletiliyor ve sert bir tabaka haline gelince kullanılıyor.  Yapacağınız supla modeline karar verin sonra malzemeleri alın ve kullanmak istediğiniz supla örneklerini tek tek yapabilirsiniz.

Servis tabağının altına serdiğimiz tutkallı suda bekletip sertleştirilen örgü supla yapılışı anlatımı da sizlere daha önce sunmuştuk.Şimdiki örnekte floş ip kullanılıyor. Supla hangi ip ile yapılır , derseniz bunun tek bir cevabı yoktur. Modele bakacaksınız isterseniz yoruma gönderin sorun. Bilgi paylaşımına açığız. Floş ip ile yapılan supla modeli için gerekli tüm örgü ürünleri sizlere anlatılıyor ayrıntıları ile sayıları veriliyor dikkatle takip ederseniz siz de düzgün daire supla yapabilirsiniz.  Herkese kolay gelsin .

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir