Örgü Süsleme Nasıl Yapılır?

Örgü Süsleme Nasıl Yapılır?

Yapılışı son derece kolay amigurumi bebek saçı yapımında da kullanılıyor. Yada örgü oyuncaklarda saç ya da şapka süslemelerinde kullanılır.

Az öncede belirttiğim gibi yapılışı son derece kolay. Zincir çekerek yapıyorsunuz. Öreceğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayın. Bir örgü oyuncak yapımı ile ilgileniyor ve atın kuyruğunu yapacaksanız 23 zincir çekebilirsiniz. Daha sonra her bir zincir içine 2, 3 veya 4 tane trabzan yapıyorsunuz.

Sadece trabazn değil diğer örgü çeşitlerini de yapabilirsiniz. Aynı yere 4 sık iğne mesela veya aynı yere 3 tekli trabzan, öreceğiniz yerin istediğiniz kalınlık incelik, dolgunluk şekline göre sayıları ve trabzan , sık iğne, şeklini ayarlayabilirsiniz.

Aşağıda hem sık iğne ile, hem tekli trabzan ile, hemde trabzan ile yapılmış süsleme örneğini göreceksiniz. Aynı zincir içine 2, 3 ve 4 kez batılarak yapılmış modeli göreceksiniz. İnceleyerek öreceğiniz yere göre karar verebilirsiniz.

Şimdi ise ayrı ayır görelim. Bundan sonrasında süslemelerinizde yapacağınız şekle siz karar verin. Mutlu günler dilerim.