Örgü Tabure Örtüsü Nasıl Yapılır?

Örgü Tabure Örtüsü Nasıl Yapılır ?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Örgü tabure örtüsü yapımını ayrıntılı şekilde bulacağınız konumuzda pembe ,lila beyaz uyumu kullanılmıştır. Siz evinizde kullandığınız renklerle uyumlu örgü dekorasyon örneklerini yapabilirsiniz.

Taburenizin renkelriyle ev dekorasyonunda kullanılan renkleri kombin yapabilirsiniz. Örgü tabure kılıfı yapılışında kombin renklerden ziyade tek renk de kullanabilirsiniz.

Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İyi seyirler.

1.tur : 5 zincir çekelim ve halka oluşturalım.

2.tur : 3 zincir çekip yanına 2 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim ve aynı yere 3 trabzan daha yapalım. 4 yaprak olacak şekilde örelim.

3.tur : İster ipliğin rengini değiştirin ister aynı iple devam edin. 3 zincir çekip ilk yuva içine 3 trabzan yapalım. 1 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım. 3 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar.

Bu motifleri birleştirip etrafına aynı şekilde örgü örelim. Kenar kısımları için motifi 1 ve 2. turları örüp bitirelim.

Küçük motifleri sık iğne ile birleştirelim.

Daha sonra küçük motiflerle orta kısım için ördüğümüz parçayı sık iğne ile birleştirelim.

Ve tabure örtüsü bitti. Şahane oldu.

 

Bir cevap yazın