Örgü Uyku Göz Bandı Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İyi seyirler.

Uyurken gözüne ışık gelenler olabilir bazı sokak lambalarının maşşallahı var. Eviniz de alt katlarda ise genelde perde fazla ışığı kesmiyor ve uyumak için genelde çok karanlık bir oda tercih edenlere farklı örgü modeli olan örgü uyku gözlüğü yapılışını çok seveceksiniz. Farklı renkli örgü uyku gözlüğü modelleri yapabilirsiniz. Buradan fikri alıp geliştirebilirsiniz.

Örgü Uyku Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Renkli pamuklu iplik
  • Beyaz pamuklu iplik
  • Turuncu pamuklu iplik
  • Gri pamuklu iplik
  • 3.5 mm tığ
  • İğne
  • Elastik saç bandı

Sihirli halka ile başlıyoruz. 3 zincir çekip yanına 10 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda 3 zincir çekerek başlayıp her ilmek üzerine 2 kez batarak 22 trabzan yapıyoruz. Şimdiki turda ise 1 trabzan, sonraki trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yaparak devam ediyoruz. 33 trabzan oluyor.Bu  turda ise 2 trabzan, sonraki trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yaparak devam ediyoruz. 44 trabzan oluyor. Bitiyoruz.

Aynı şekilde 1 tane daha parça örüyoruz. Bu iki parçayı sık iğne ile birbirine ekliyoruz. Çevresine sık iğne ile dolanıyoruz. Lastik takacağımız kulak hizasına gelince aynı yere  sık iğne yapıyoruz. Göz için beyaz renkli iplikle sihirli halka içine 11 trabzan yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak 22 trabzan , son turda ise 1 ör 1 artır ile 33 trabzan yapalım. 2 adet örüp üzerine siyah iplikle kirpikleri işleyip bandın üzerine dikelim.

Turuncu iplikle 3 -4 zincir çekip üçgen şeklinde bir parça örüp burun olarak dikelim. Lastik saç bandını da diktikten sonra kullanıma hazır. Huzurlu uykular dileriz.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın