Örgü V Modeli Şal Nasıl Yapılır?

V Modeli Şal Nasıl Yapılır?

Örgü kolay bir örgü. Yeni başlayan arkadaşlarımızda kolayca yapabilirler. Zincir , sık iğne ve trabzanlardan oluşuyor.

Malzemeler

  • İplik
  • Tığ
  • Makas
  • İğne
  • Dekoratif boncuklar

Modele 202 zincir çekerek başlıyoruz. 101 . zincire işaret koyuyoruz. Örgü işaretleyiciler kullanabilirsiniz. Yoksa çatal iğne kullanabilirsiniz.

İlk zincir üzerine sık iğne yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz. 101. zincire gelene kadar tüm zincirler üzerine trabzan yapıyoruz. 101. zincir üzerine aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. İşaretleyiciyi 2. trabzan üzerine alıyoruz. Sıra sonuna kadar her bir zincir üzerine trabzan yapamaya devam ediyoruz.

Dönüyoruz. İlk ilmek içine sık iğne yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz. İşaretli yere kadar 1 zincir , 1 trabzan atla, 1 trabzan yap olarak devam ediyoruz. İşaretli kısma geldiğimizde aynı yere 1 trabzan, 1 zincir, 1 trabzan yapıyoruz. Ve zincire işaretimizi koyuyoruz. Sıra sonuna kadar az önce ördüğümüz gibi devam ediyoruz.


Model bu şekilde ilerliyor arkadaşlar. Kolay bir model. Bittiğinde şal gerdirme işlemi yapıyoruz. Kalan kısmı videodan takip ederek yapabilirsiniz. Bittiğinde nasıl görünecek ona bakalım. Farklı renk ve şekillerde örülmüş birçok örnek göreceksiniz.

 

galeri :

Bir cevap yazın