Örgü Yatak Örtüsü Örneği Yapılışı

Örgü örnekleri üzerine yazdığımız yazılar sizleri bilgilendirmek ve güzel örgü modellerini istediğiniz şekilde yapabilmenizi sağlamak. Çok güzel örgü modelleri arşivi oluşturmak. Yapılışı anlatımlarını daha çok tutuyoruz. Görsel olarak modellerden bahsetmektense örgü modellerinin yapılışı anlatımlarını sunan bu özelliği ile akılda kalan bir site olmak istiyoruz.

Örgü modelleri sadece ulusal değil uluslararası yani global olarak da kullanabileceğiniz güzel modelleri de sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bu örgü modeli de öyle bir model. Yurt dışında yayın yapan bir yerden aldığım tarifi sizlerle paylaşacağım. Sitemizde daha önce İngilizce örgü terimleri ne anlama geliyor, İngilizce örgü terimlerinin Türkçeye çevirisi ni yapıp sizlere sunmuştuk. Bu hem tığ örgü şablonlarını okumanızı sağlayacak hem de örgü örnekleri ne olursa olsun nasıl yapıldığını anlamanızı sağlayacak.

Ekli dosyada yayınladığımız tarif İngilizce yazılmış gerçekten yapmak isteyen olursa ve takıldığ bir yer olursa yoruma soru bırakabilir aynı gün içinde dönüş yaparız sorunuzu yanıtlarız. Ama okuyabilenler de kolayca öreceklerdir. Resimdeki örgü modeli yapımı anlatımı link olarak gördüğünüz yer aşağıda bir dosyadadır. Oradan takip edebilirsiniz.

kilim-desen-yatak-ortusu-modeli-orgu-elisiorgudukkani-com

Ben bu örneği yatak örtüsü olarak düşündüğümde çok güzel bir model olarak görüyorum. Çok yakışacak bir örnek. Tam bir yatak örtüsü modeli. Koltuk şalı olarak da çok şık. Belki yaşlılarımıza diz battaniyesi modeli de olur. bir tane de cep yaparsınız gözlük, kumanda gibi elinin altında olması gereken eşyalarını koyarlar , koyduğu yeri unutmayacağı bir yeri olur. Özellikle gözlük kaybetme konusunda ustalar. Çocukken çooook gözlük aramışlığım var .

 

Bir cevap yazın