Örgü Zıbın Yapılışı

Çok beğeneceğiniz bir örgü modeli bebeklerimiz için örgü zıbın modelleri yapılışı yayınlıyoruz. İstediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Haroşa örgü modeli ile yapılmış.  Yapılışını sizlere anlatırken bol resimlere yer verdik. Sizlere örerken kolaylık sağlaması için. Çocuklarınıza haroşa örgü modeli veya farklı bir örgü modelinden kapşonlu hırka modeli de yapabilirsiniz. Tulum bebek battaniye yapılışı da çok güzel oluyor. Anlatımlı olarak sizlerle paylaşmıştık. Çocuklarınız için, satış için güzel bir fikir yapabilirsiniz.

Örgü zıbın soğuk kış günlerinde yavrularımızı koruyacaktır. Yapılışı oldukça basit resimleri ve anlatımı takip ederek örgü zıbın modelini yapabilirsiniz. Örgü bebek zıbını yapılışı için kullanacağımız ip bebek tenine değmeye uyumlu antibakteriyel bebe yünü kullanabilirsiniz ya da koton ip kullanabilirsiniz. Koton ip kaşındırmaz tüylenme yapmaz örgü bebek zıbını için uygundur. Bebek koton ipi de bulunmaktadır bazı markaların. Bu ipler ile de farklı örgü modeli olan örgü bebek atleti örebilirsiniz.  Örgü bebek tulum yapılışında da kullanılan ipler aynıdır.

Örgü Zıbın Nasıl Yapılır?

Örgü zıbın şeması aşağıdaki gibidir. Bütün olarak örülüyor. Şemadan da takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Oldukça kolay. Ama bir o kadar şık model.

Şişe 30 ilmek atarak başlıyoruz. Ve haroşa örmeye başlıyoruz. 2 sıra örüyoruz.

3. sırada her iki yandan ilik için delik yapıyoruz. Daha sonra resimde görüldüğü gibi ayın uzunlukta örülüyor ve eşit aralıklarla ilik delikleri yapılıyor.

35. 67. ve 99. sıralarda her iki yandan düğme için ilik deliği açıyoruz.

Şimdi tulumu şekillendirmeye başlıyoruz. Her iki yandan 4 tur azaltma  yaparak örüyoruz. Şişte 20 ilmek kalıyor. 2 sıra azaltma yapmadan örüyoruz . Sonra resimde görüldüğü gibi tekrar her iki yandan artırma yapıyoruz. 60 ilmek olana kadar.

 

Her iki yandan 20 ilmek artırma yapıyoruz.

76 tur artırma yapmadan aynı sayıda örüyoruz. Yaklaşık 18 cm eşdeğer geliyor. 100 ilmeği haroşa olarak örüyoruz.

Kenardan 20 ilmek çatal iğneye topluyoruz.

Ortadan 60 ilmeği de bir çatal iğneye topluyoruz.

Diğer 20 ilmeğe 8 ilmek kalana kadar bir taraftan resimdeki gibi eksiltelim.

Ayırdığımız 20 ilmeği de aynı şekilde örelim.

Orta kısmı da 40 ilmek kalana kadar her iki yandan eksiltelim. Örgümüz resimdeki gibi görünecek.

Kollarını ve düğmeleri dikelim.

Ve örgü zıbın el işimiz bitti. Şahane oldu

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir