Örgüde Kol Nasıl Yapılır?

Örgüde kol nasıl yapılır konusunda örgü kazak kolu nasıl yapılır, örgü hırka kolu nasıl yapılır , kol yapımında kesme nasıl yapılır, kol yaparken kaç ilmek kesilir. Örgü kol yapımı anlatımı ile karşınızdayız . Örgü kazak ve ceket modellerinde iki şekilde kol yapılır. İsterseniz kolu örüp bitirirsiniz sonradan örgü hırka gövdesine dikersiniz. Yada yakadan başlama kol yapılışında olduğu gibi alttan başlayan örgü modellerinde de bittikten sonra kol yerini boş bırakıp , kol yerinden ilmek alarak örebilirsiniz. Yakadan başlama uzun kollu örgü modellerinde kol yapımı için belli bir ilmek sayısı kadar boşluk bırakarak direk 20. ilmekten örmeye başlıyorsunuz. o şekilde arada örmediğimiz ilmekler kol ilmekleri oluyorlar.

Örgüde Kol Nasıl Yapılır?

Örgüde kol yapımı , kol dikimi , örgü kazak kolu örülüşü , örgü kazak kolu dikilişi , reglan kol tarzı örgü modellerinde reglan kol yapımı resimli anlatımını bulacaksınız. Daha önce sizlere reglan kollu kazak yapılışı anlatımlı konusunu yayınlamıştık. Bu konu içinde videolu anlatımlı olarak nasıl yapılacağını anlatmıştık. Aşağıda göreceğiniz resimler size kol kesimi ve yapımı hakkında bilgi verecektir. Kolayca örgü kol örebilir ve dikebilirsiniz. Kesim sayılarınızı yaşa göre ve örgüdeki ilmek sayılarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Tarzı bu şekilde olduğunu bilmek önemli.

 

üzerinde yazılı olan sayılar ideal sayılardır. Erkek kazağı için verilmiş kol kesimi sayılarıdır. Çocuk ya da bebek kol yapımı için 1 er 1 er kesilen kısımları daha az yapacaksınız . İlmek sayılarınıza göre ortalayın ve ortada omuz için belli sayıda ilmek bırakın yetişkin birisi için 17-20 arası ilmek yeterlidir. gerisini de kalan ilmek sayılarınıza göre önceden hesaplayarak kese kese örün . .

 

 

 

 

Bir cevap yazın