Örgülü Bere Yapılışı

Örgülü bere yapımı ile son moda bere modeli yapımı anlatımını sizlere sunuyoruz. 3 adet şerit örgü ile çok güzel bir bere modeli çıkıyor ortaya . Bir ters bir düz de lastik örüyoruz. Yumuşacık ve çok modern örgü modeli ile bere yapılışı videolu anlatımlı olarak bulacaksınız yazımızda.

Saç örgüsünü 3 adet şerit ile yapıyoruz. Şeritleri örerek saç örgüsü oluşturuyoruz , güzelce sabitleyici şekilde dikiyoruz. Tepe kısmından ilmek çıkartıyoruz, seyrek ya da sık çıkarmamaya özen gösterin, normal sıklıkta yavaş yavaş çıkarın ilmekleri 3 ters 1 düz şeklinde bir lastik örülecek tepe kısmına. Bir miktar ördükten sonra tüm ilmekleri kapatıyoruz tek tek çıkarıyoruz ve bağlayarak delik olmayacak şekilde muntazam görünümü ile kapatıyoruz Hepsi videolu anlatımımızda var.

Alt kısımdan da ilmek çıkarıyoruz toplamda 120 tane ilmek çıkarıldı bu model için alt kısımdan .Ve lastik örmeye başlayabilirsiniz. Çok ilmek olması esneme kafada rahat durma anlamında iyidir. 8 cm uzunluğunda örüp ikiye katlıyoruz . Burada 1 ters 1 düz lastik örmüştük. Yapacak olanlara kolay gelsin.

Bir cevap yazın