Pamuk İp ile Kolay Örgü Çanta Yapılışı

Pamuk ip ile kocaman bir tığ ile örmesi çok zevkli olacak. Çok kolay örgü çanta yapımı anlatacağız. Yazılı anlatım ile paylaşacağımız örgü çanta yapımını kolay ve güzel bulacaksınız. Örgü modeli olarak tığ işi kolay örgü örneği anlatımı ile de dilediğiniz örgü modelini yapabilirsiniz.

Örgü Çanta Yapımı Anlatımlı

Örgü bebek yeleği , örgü bebek eteği ya da farklı örgü bayan ceket yapımında d kullanabilirsiniz. Yazlık örgü modellerinde kullanılabilecek çok güzel bir örgü modeli.

Malzemeler:

Kalın Pamuk İpliği (Penye İp ile de yapabilirsiniz) (320 metre gerekli)

6.50mm Tığ

İplik İğnesi

Boyut:

Yaklaşık 12 ″ genişliğinde

Zorluk:

Orta düzey

İncelik:

3 Dc dikiş = Yaklaşık 1 inç

dikişler:

CH: Zincir ipliği bir ilmek üzerinden çeker.

SS: Kayma dikişi – Kancayı dikişe yerleştirin. İplikleyin ve kancadaki hem dikiş hem de ilmekleri çekin.

DC: Çift kroşe-2li trabzan – İplik bitti. Kancayı dikişe yerleştirin. İplik dikiş üzerinden çekin. İplik iki ilmek üzerinden çekin. İplik iki ilmek üzerinden çekin.

SC: Tek kroşe – Sık iğne – Kancayı dikişe yerleştirin. İplik iki ilmek üzerinden çekin.

Notlar:

  • Tornalama zinciri ilk dikişiniz olarak sayılmaz (aksi belirtilmediği sürece). Bu nedenle, ilk dikişinizi ilk dikişte yaptığınızdan emin olun. Ve turda çalışırken, ilk dikişinizi birleştirme ile aynı dikiş içinde yaptığınızdan emin olun.

Talimatlar:

Zincir 28 adet çekin.

Yuvarlak 1: 3Dc Kancadan 3. zincirde ve her zincirde 1Dc, 1 zincir kalana kadar. Son zincirdeki 6Dc. Her zincirdeki Dc, zincirin arka tarafında, 3Dc’yi son zincirde yapar. Yapılan ilk Dc’ye bir SS ile katılın. (60)

Yuvarlak 2: Zincir 2. Sonraki 3 dikişte 2Dc. Sonraki 24 dikiş içinde Dc. Sonraki 6 dikişte 2Dc. Sonraki 24 dikiş içinde Dc. Son 3 dikişte 2Dc. Yapılan ilk Dc’ye bir SS ile katılın. (72)

Yuvarlak 3: Zincir 2. Tekrarla (2Dc. Dc.) 3x’ler. Sonraki 24 dikiş içinde Dc. Tekrarla (2Dc. Dc.) 6x’ler. Sonraki 24 dikiş içinde Dc. Tekrarla (2Dc. Dc.) 3x’ler. Yapılan ilk Dc’ye bir SS ile katılın. (84)

Yuvarlak 4: Zincir 2. BLO etrafında Dc. Yapılan ilk Dc’ye bir SS ile katılın. (84)

Yuvarlak 5 – 6: Zincir 2. Etrafındaki her dikişte Dc. Yapılan ilk Dc’ye bir SS ile katılın. (84)

Yuvarlak 7: Zincir 1. * Sonraki 5 dikişte Sc. Zincir 2. Sonraki 2 dikiş atlayın. * Etrafında * ila * tekrarlayın. Yapılan ilk Sc’ye bir SS ile katılın.

Yuvarlak 8: SS sonraki dikişe. Zincir 1. Sonraki 3 dikişte Sc. Zincir 1. Zincir 2 boşluğunda V dikişi. Zincir 1. Bir sonraki Sc. Atla * Etrafında * ila * tekrarlayın. Bir SS ile ilk Sc’ye katılın.

9. tur: Bir sonraki dikişe SS. Zincir 1. * Sc. Zincir 1. Bir sonraki V dikişinde 5Dc. Zincir 1. Zincir boşluğunu ve bir sonraki sc’yi atlayın. * Etrafında * ila * arasında tekrarlayın. Yapılan ilk Sc’ye bir SS ile katılın.

Yuvarlak 10: SS, zincir 1 boşluğuna ve bir sonraki dc içine. Zincir 1. * Sonraki 5 dikiş boyunca Sc. Zincir 2. 3 dikiş atlayın. * Etrafında * ila * tekrarlayın. Yapılan ilk Sc’ye bir SS ile katılın.

11. Tur: Bir sonraki Sc’ye SS. Zincir 1. Sonraki 3 dikişte Sc. Zincir 1. Bir sonraki Zincir 2 Boşluğuna V dikişi yapın. Zincir 1. Bir sonraki Sc. Atlayın * * * ile * etrafında tekrarlayın. Yapılan ilk Sc’ye bir SS ile katılın.

12 – 20. Turlar : 9 – 11. Turları tekrarlayın.

21. Tur: 9. turu tekrarlayın.

Tur 22: Tur 10’u tekrarlayın.

Yuvarlak 23: Zincir 1. Her bir dikişi ve etrafındaki zincirleri çizin. (84)

Yuvarlak 24 – 27: Zincir 1. Her dikişi Sc. Yapılan ilk Sc’ye bir SS ile katılın. (84)

Yuvarlak 28: Zincir 1. İlk dikişe geçin. Zincir 30. Sonraki 13 dikişi atla. Sonraki 29 dikişe geçin. Zincir 30. Sonraki 13 dikişi atla. Sonraki 28 dikiş içinde Sc. Yapılan ilk Sc’ye bir SS ile katılın.

Yuvarlak 29 – 30: Zincir 1. Her bir dikişin etrafını dolayın. Yapılan ilk Sc’ye bir SS ile katılın.

Yuvarlak 31: Zincir 1. İlk dikişi atlayın. Sonraki 30 dikişe geçin. Sonraki 29 dikişte SS. Sonraki 30 dikişe geçin. Sonraki 28 dikiş içine SS.

Bitirmek. Uçlarda örgü.

 

 

Bir cevap yazın