Papyonlu Çocuk Yeleği Yapımı Anlatımlı

Merhaba hanımlar, Papyonlu çocuk yeleği yapılışını anlatacağız sizlere . Daha önce de şık bebek örgüleri yapımı anlatımları paylaşmıştık sizlere, bebek örgüleri içinde en zoru erkek bebek örgü modelleri yapımında güzel ve şık modeller bulmaktır. Sizlere daha önce de sunduğumuz süveter modeli yapımı anlatımı ile güzel bir örgü erkek bebek süveter modeli yapımını inceleyebilirsiniz.

Papyonlu erkek bebek yeleği veya ata yeleği için ilk olarak 3 ilmek şişimize atalim.Örgümüzün sadece ön kısmından arttırma yapcaz sağ ve sol tarafından. Bunun için isterseniz işaret koyabilirsiniz. 5 sıra eksiltme yapalım bir tarfından diğer tarafındanda 18 ilmek olana kadar her sırada birer birer eksiltelim.Kalan bütün ilmekleri keselim.Yaptığımız örgünün aynısından aynı şekilde bir tane daha yapalım.Arka tarafta artırma yapmadan topşamada 40 ilmek sayımız olana kadar artıralım.40 ilmeğe ulaştıktan sonra hiç bir attırma yapmadan 35 sıra normal örgümüze devam edelim

.Arka kısma geldik burada 64 ilmekle başlayalım.Eksitltme yapmadan toplamda 35 sıra oana kadar devam edelim.Daha sonra sağ ve sol taraftan 5 er ilmek keselim koltuk altı yapımı için.Şimdi de sıra papyon yapımı bunun için lacivert ipimize 30 ilmek atalım.Ters örgüye devam edelim.Toplamda 15 sıra yapalım ve bütün ilmekleri keselim.Ördüğümüz papyonun tam ortasına parmaklarımızı koyarak kenarlardan bükelim ve orta kısmına ip sararak tam papyon şeklini almasını sağlayalım.Papyonu yaka bölümüne dikelim düğmeleride dikerek yeleğimizi bitirmiş olduk.

 

 

Bir cevap yazın