Parmaksız Bayan Eldiven Yapılışı

Parmaksız Bayan Eldiven Yapılışı

Parmaksız eldivenler kullanışlı örgü modelleridir. Parmaksız oluşu birşeyleri yapmamızı engellemeyişi kullanımını rahatlatıyor. Özellikle çalışan hanımlar bilgisayar kullanırken takabilirler iş yeri soğuk olanlar rahatlıkla kullanabilir. Tabii ki süsümüzden ödün vermek yok. Bildiğimiz örgü modelini uyguluyoruz şık olarak giyiniyoruz. 🙂

Yapılışı:
nako bonbon ip 3,5-4 no şiş
20 ilmekle başladım. önce 5 sıra kadar bi düz bi ters lastik yaptım. ön 10 arka 10 yani.isterseniz dümdüz de yapabilirsiniz ben örgü modeli koydum.
önüne modeli için; 7 düz, 2 ters, 6 düz(burgusu için), 2 ters, 3 düz sonra arka için 10 düz. 6-7 sırada bir burgu için 6 düzün olduğu yerde ilmekleri çıkartıp 3er ilmeklerin yeri değişcek ve burgu olcak.
parmağa kadar (lastikten sonra 8-9 sıra) örüyoruz.
parmak yapmak için ön tarafın son 3 düzünü yapınca 1 ilmek artırıyoruz. sonra her düz sırada artırdığımız yerin bir sağından bir solundan ilmek artırıyoruz. artırılan ilmekler 15 tane olunca yani8. sırasında , parmak olacak 15 ilmek kısmını artık iki sıra ters yapıyoruz. örgünü geri kalanını normal örüyoruz.
parmak iki sıra ters olunca o 15 ilmeği kesicez. toplamda yine 20 ilmek kalacak ve örgüye devam etcez 15 sıra sonra iki sıra ters yapıp kesip yandan dikicez. bitti.
Sol el için modeli ters tarafına koyacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir