Pasifik Kıyıları Şal Modeli Yapılışı anlatımlı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Modelin ismi yabancı olarak bu şekildeydi. Pasifik kıyıları örgü denizci takımı yapılışlarına benziyor. Mavi beyaz iplerle örülüyor. Örgü modelleri içinde şal modelleri yapılışlarından bu sefer tığ işi şal yapılışını göreceğiz.

Pasifik Kıyıları Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Mavi ağırlıklı ebruli yünlü iplik
  • Beyaz yünlü iplik
  • 5 mm tığ
  • Makas

Şalın yapılışı süper basit ve tur tekrarı yapılarak ilerliyor. İstediğiniz beğendiğiniz herhangi bir iplik ile örebilirsiniz. Ebruli ipliklerde kullanabilirsiniz. Öreceğimiz şal modelini bir yakından inceleyelim. Altıgen kenarları olan şık bir şal.

Şala başlarken 82 veya 83 zincir atarak başlayalım. Her bir zincir üzerine 1 sık iğne yapılım. Modelin grafiği aşağıdaki gibidir. Grafikte kullanılan kısaltmalar şema içinde verilmiştir. Kolayca öreceğinizi düşünüyorum.

Zincir, sık iğne ve trabzanlarda oluşan bir şal modeli. Köşe kısımlara geldiğinizde aynı yere birkaç kez batarak yapıyorsunuz. Yapılış detaylarını kaynakça bölümünden ulaşabilirsiniz. Kenar kısımlarında aynı yere 3 trabzan yaparak uçları sivriltiyorsunuz. İlk trabzan tığa iki kez batılarak yapılıyoruz. Sonrakiler aynı yere 1 trabzan, 1 tekli trabzan olarak yapılıyoruz. Geride kalan ilmekler sık iğne olarak örülmeye devam ediliyor. Son ilmekler ise bu şekilde yapılıyor. Tur başında 4 zincir çekilip yanına 1 trabzan, 1 tekli trabzan yapılıyor. Sonra aradakiler sık iğne olarak örülüyor.

Model bittiğinde çok şık bir görüntü ortaya çıkıyor.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir