Penye İpten Çanta Nasıl Örülür?

Penye ip ile çanta yapılışı ve daha birçok örgü modeli yapılışı şimdilerde yeniden gündemde ve çok popüler. Penye paspas modelleri her biri ayrı güzel penye sepetler rengarenk ve süslü boy boy kare penye sepet modelleri, yuvarlak penye sepet modelleri yapılışları sizlerle paylaştık. Penye ip ile yapılan örgü sepet modellerini mutfak dekorsayonunda, banyo dekorasyonunda ve şahsi eşyalarımızı saklarken kullanabiliriz. Ben çocukların dolabına çorap sepeti yaptım 🙂 Banyoda havlular ve lif için sepetlerimiz var , kokulu sabunlar bulunan bir de minik süslü sepetimiz var. Renklerini istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz gibi iki renkli penye sepet yapılışlarını da gördüm. Onlarda çok şık.

Penye İpten Çanta Nasıl Örülür?

Birçok farklı desende örgü çanta modelleri ve yapılışları paylaştık. Onlar arasına bir yeni model daha ekliyoruz. Modelin yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Penye ipten ve 10 mm tığla örüyoruz. Taban için 12 zincir çekerek başlıyoruz. Ve zincirin her iki tarafını köşelerde artırma yaparak örmeye devam ediyoruz. Tabanı isterseniz tur tekrarı yaparak daha geniş örebilirsiniz. Şimdi taban şemasını sizlere verelim.

Tabanı ördükten sonra üst kısım şemasına geçiyoruz. Sık iğne örerek yapıyoruz. Sık iğneleri kendimizden taraftaki ilmeğe değil diğer taraftaki ilmeğe batarak yapıyoruz. Ve model kısmını ise bir önceki tura batarak yapıyoruz. Şimdi şemasını görelim.

Ve çantamızı ördük bitti. Şahane oldu.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

 

Kaynak : http://marrietta.ru/post390132053/

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir