Penye İpten Çanta Yapılışı videolu anlatımlı

Daha önce sizlere şema olarak verdiğimiz örgü çanta modelinin şimdi sizlere yapılışını videolu olarak veriyoruz. Önce şemasını sizlerle paylaşacağız. Sonra arkasından videolu olarak anlatımını vereceğiz. İki renkli örgü modeli olarak da yapabilirsiniz. Tek renk olarak da . İki şekilde de örnek göreceksiniz. Videoda bulunan anlatım iki renkli olarak veriliyor. Sizler aynı şekilde örüp tek renk olarak  da yapabilirsiniz. Tığ işi örgü çanta modelleri anlattığımız modeli penye ip örgü modellerinde daha şık duruyor. Penye ipleri birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Penye ip paspas modellerinde, penye ipten örgü puf modellerinde kullanabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Penye İpten Çanta Nasıl Yapılır?

Modeli yaparken penye ip kullanıyoruz. Tığ olarak genelde 10 mm tığ kullanılıyor.  İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlıyorsunuz. Zincir üzerine aynı yere 2 trabzan yapıyorsunuz. Sonda 1 trabzan da çapraz olarak yapıyorsunuz. İki trabzanlar arasında 1 zincir çekiyorsunuz.

Önce birbirinden güzel çanta modellerini görelim.

 

 

Şimdi çantanın yapılışını yavaş yavaş geçebiliriz. Önce sizlere çantanın şemasını verelim. İsterseniz tek renk olarak örebilirsiniz. İsterseniz iki renk olarak. İki türlüde çok şık duruyor. Penye ipten çanta yapıp satış yapan arkadaşlarımız için de çok güzel bir model.

Şimdi modelin yapılışını videolu olarak görelim.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

 

Kaynak : http://modnoevyazanie.ru.com/vyazanie-kryuchkom-dlya-zhenshchin/sumochki-trikotazhnoy-pryazhey/

 

Bir cevap yazın