Penye ipten Dantel Modeli Paspas Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İyi seyirler.

Yine güzel bir örgü paspas modeli ile karşınızdayız. Ev dekorasyonunda istediğiniz yerde kullanabileceğiniz güzel bir penye ipten paspas modeli. Banyo dekorasyonunda, çocuk odalarında, yatak odalarında, balkon dekorasyonunda kullanabileceğiniz şık bir model. Her renkte güzel duracaktır.

Penye İpten Dantel Paspas Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Penye ip
  • 10 mm tığ

1.tur : 8 zincir çekip halka oluşturalım. İçine 3 zincir ile başlayıp 17 trabzan yapalım.

2.tur : 4 zincir çekerek başlayalım. Aralarda 1 zincir çekerek her ilmeğin üzerine trabzan yapalım.

3.tur : 3 zincir ile başlayıp yuvalar üzerine 2 trabzan yapalım. Ve trabzanlar üzerine de trabzan yaparak 54 trabzan olarak turu tamamlayalım.

4.tur : Bu turda 3 zincir çekip 3. trabzan üzerine sık iğne ile batarak yuvalar oluşturalım.

5.6.7. tur : Bu turları 3 zincir çekip  sık iğne ile batarak yuvalar yapalım.

8.tur :Şimdi ise yuvalara 5 trabzan yaparak devam edelim.

Daha sonra resimde gördüğünüz gibi penye paspasta yuvalar ve trabzanlar kısmını tekrar edelim. En son kenar için yuva içine sık iğne ve trabzanı kullanarak yapalım.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın