Penye ipten Mandala Paspas Yapılışı anlatımı

Penye ipten paspas modeli yapmaya devam ediyoruz. Penye ipten mandala paspas yapıyoruz. Güzel, renkli ve zarif bir model. Sevdiğiniz renklerden penye paspas yapabilirsiniz. Eski tişörtten penye ip yaparak çok güzel örgü modelleri yapabirsiniz. Renkli tişörtlerden ip hazırlayarak renkli iplikler elde edebilirsiniz. Penye sepet ve farklı desenlerde penye paspas yapabilirsiniz. Yıldız motifli penye paspas bunlardan biri olabilir.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Penye İpten Mandala Paspas Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Renkli penye ip
  • 10 mm tığ
  •  Makas

1.tur : Sihirli halka içine 12 trabzan yapıyoruz.

2.tur : Bu turda her ilmeğe 2 kez batarak 24 trabzan yapıyoruz.

3.tur : İpliğin rengini değiştiriyoruz. Aralarda 1 zincir çekerek her ilmek üzerine batarak trabzan yapıyoruz.

4.tur : İpliğin rengini değiştirip yuvaların ve trabzanların üzerine batarak sık iğne yaparak turu tamamlıyoruz.

5.tur : İpliğin rengini değiştiriyoruz. Aralarda 2 zincir çekerek 3. sık iğne üzerine aynı yere 3 trabzan yapıyoruz.

6.tur : Bu turda ise az önce yaptığımız 2 zincirli yuvalara 5 trabzan yapıyoruz. Diğer yuvaya geçerken direk geçiyoruz . Arada zincir çekmiyoruz.

7.tur : Bu turda 3. trabzan üzerine 3 trabzan 1 zincir 3 trabzan yapıyoruz.

8.tur : 1 zincirin üzerine 1 sık iğne yapıyoruz 2 zincir çekip 1 alt tura batarak sık iğne yapıyoruz.

9.tur : Bu turu yuvalara 2 sık iğne ve sık iğne üzerine 1 sık iğne yaparak turu tamamlıyoruz.

10.tur : Aralarda 2 zincir çekerek trabzan yapıyoruz. Trabzanları 1 sık iğne yaparak atlıyoruz.

Paspas bu şekilde örülüyor. Aşağıda şemasını göreceksiniz. Anlatılan işlemler tur boyunca yapılıyor. Sağ üst şemada ise kenar oyasını göreceksiniz. Paspasın orta kısmını ördüğünüzde kenar oyasını yaparak tamamlayabilirsiniz.

 

Ve muhteşem bir paspas.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir