Pikselli Kırlent Nasıl Yapılır Anlatımı

Pikselli Kırlent Modeli Yapılışı

Model göründüğü kadar zor değil. Kolay bir örnek. Minik minik motiflerden oluşuyor. Motifin sizlere nasıl yapıldığını anlatacağız. İstediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Dilerseniz evde kalan iplikleri kullanabilirsiniz. Desen kanaviçe gül deseninden esinlenerek yapıldı.

Beğendiğiniz deseni kareli kağıt üzerine aktaralım.

Malzeme olarak 3 farklı renkte pamuklu iplik kullanıyoruz. Ve beyaz renkte pamuklu ipliğe ihtiyacamız olacak. Tığ ise aldığımız ipe uygun olarak tercih edebiliriz.

Motif 4 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Tekrar 3 zincir çekip yanına 3 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip 4 trabzan daha yapıyoruz. Bu işlemi 2 kez daha tekrar ediyoruz. Motifimiz bitti. 4 yuva olacak.

Eklemesini ise ikinci motifin 4 trabzanını yaptıktan sonra diğer motifin yuvasına batıp sık iğne ile birleştiriyoruz. Tekrar ördüğümüz motife geçip motifi örmeye devam ediyoruz. Motifleri köşelerinden ekliyoruz. Şimdi istediğiniz desende örgü yapabilirsiniz.

 

Kırlent modeli bittikten sonra dilerseniz kenar oyasını aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

Kenar oyası da bittiğine göre kırlentimizin içini doldurabilirsiniz. Arka kısmını isterseniz aynı boyda zincir çekerek üzerini trabzanlarla veya kafeslerle yapabilirsiniz. Kenar oyası yapılışını sizlere üst paragrafta verdik.

Bir cevap yazın