Pileli Örgü Bebek Elbisesi Yapılışı Anlatımlı

İçten pileli örgü elbise yapılışı anlatımı nı sizler için paylaşıyoruz. Bu güzel örgü bebek elbisesi örneğini yapmak isteyenler açıklamayı okuyunuz. İstediğiniz renk ve süsleme ile kendi örgü tasarımınızı yapın, örgü süsleme sanatı çok geniş bir konu istediğiniz gibi süsleyin. Elbise modelleri yapılışları sitemizde çokca paylaşım yaptığımız örgü örnekleridir.

Pileli Örgü Elbise Nasıl Örülür?

 

Bir hanımefendi anlatmıştı oradan alıntı yapacağım bu güzel örgü pile nasıl yapılır anlatımı :

101 ilmek basladım

ilk bir sıra haroşa örülür. ilk ilmek alindiktan sonra 11 düz 11 ters yaklaşık bir parmak boyu kadar hiç kesme yapmadan örülür. örgümüz istenilen miktara gelince ilk ilmeği alıyoruz. 10 ilmek düz örüyoruz 11. İlmekle ters örülen kısmın 1.ilmeğı bir alarak düz olarak örüyoruz(eksiltme yapıyoruz). 9 ilmek ters örüyoruz .ters örülen kısmın 11.ilmeği ile düz örülen kısmın ilk ilmegi bir alınarak düz örülür.diğer kısimlarda aynı örülür arka kısminda hiç bir eksiltme yapılmadan örülür.örğünun ön kismina gelince yine eksiltmeler yapilarak örgüye devam edilir.bu eksiltmeler arada tek birters ilmek kalana kadar devam edilir.

Her 10 sırada bir ilmek kesme işlemi yapılır.

 

 

 

12 yorum

 1. fatma Yanıtla

  pileli elbisenin arkasını göstermeniz mümkün mü teşekkür ederim

  • admin YazarYanıtla

   Fatma hanım aynı şekilde yapılıyor sadece yaka kesilmiyor. 3-4 cm kala ikiye ayırabilir ve ilik açıp düğmeli yapabilirsiniz arkayı kafa rahat geçsin diye.

 2. Safiye Yanıtla

  Yeşil elbisenin kesimi sağlı sollumu kesiliyor mesela keserken 11 sayısı 9 sonra 7 ye düşüyor deyilmi şimdiden teşekkür ederim

  • admin YazarYanıtla

   Hayır tek tek kesiliyor. ilk 11 ilmek kalıyor. ikinci 11 ilmeğin içinden 1 ilmek kesiliyor diğer 11 ilmek kalıyor bu şekilde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir