Pirinç Örgü Puf Yapılışı

Pirinç Örgü Puf Yapılışı

Örgü Puf yapılışları konusuna daha öncede yer vermiştik. Bu örgü puf modeli pirinç örgü ile hazırlanmış bir örgü puf örneği. Çocuklar bu şekilde yumuşak koltukları çok seviyorlar. Ev dekorasyonunda da kullanılabilir, çocuk odasında da güzel duruyor.

El emeği örgü işlerinizin çocuklarınız tarafından eğlence aracı olarak kullanılması da ayrı bir zevk,  ya da evinize gelen arkadaşlarınızın yaptığınız bir şey hakkında beğenilerini iletmeleri çok güzel bir duygu.

Pirinç örgü pufu penye ip ile örebilirsiniz. Ribbon ip ile de örebilirsiniz. Bulabildiğiniz en kalın örgü ipi ile örebilirsiniz. Penye ip ile örüyor iseniz 10 mm şiş tercih edebilirsiniz. Model oldukça basit. Dikdörtgen örgü modeli olarak yapıyoruz. İstediğiniz büyüklüğe göre ilmek atarak başlayabilirsiniz. Ben 40 ilmek atarak başlamıştık. 60 olabilir, 56 ilmek olabilir. İlmek sayısını istediğiniz puf büyüklüğüne göre ayarlayabilirsiniz.

Pirinç örgü modeli şişe ilmek attıktan sonra 1.turda 1 ilmek düz, 1 ilmek ters olarak sıra sonuna kadar örüyoruz. Arka sırada ise 1 ters , 1 düz olarak örüyoruz. Yani ön ve arka sıralarda düz ilmek üzerine ters , ters ilmek üzerine düz örgü gelerek örüyoruz.

 

Bir cevap yazın