Plastik Kanvastan Etamin ile Örgü Çanta Nasıl Yapılır ?

Yine harika bir proje. Plastikten çanta yapıyoruz. Plastik kanvas ile yapacağımız bu çantayı çok beğeneceksiniz. Plastik kanvas ile herşey yapabilirsiniz. Kanvas file oda takımı, tablet telefon kılıfları, kapı süsleri, anahtarlık, abajur  ve daha birçok şey. Plastik kanvas etamin olarak da geçiyor.Fiyatları uygun.Plastik kanvas nerden alınır diye soracak olursanız plastik kanvasları hobi marketlerde bulabilirsiniz. Bu çantaya bayılacaksınız ve hemen denemek isteyeceksiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Plastik Kanvastan Etamin ile Örgü Çanta Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Siyah plastik kanvas
  • Siyah, pembe, kırmızı , yeşil iplik
  • Tığ
  • Makas
  • Goblen iğne
  • Astar için keçe
  • Manyetik çanta aparatı

İlk adım olarak plastik kanvasları çanta olacak şekilde resimdeki gibi keselim.

İğneye siyah iplik takalım ve kanvası sepet örgü şeklinde işlemeye başlayalım. 4 kare dik 4 kare yan olacak şekilde bir alttan bir üstten geçirerek işleyelim. Plastik kanvasların etrafında 1 kare boşluk kalacak şeklide tüm sırayı aynı şekilde işleyelim.

Şimdi küçük çiçekler yapalım. 3 zincir çekip halka oluşturalım. Sırası ile tekli trabzan, ikili trabzan yapıp tekli trabzan yapıp ilmek kaydırma ile batalım. Diğer 4 yaprağı da aynı şekilde örelim.

Şimdi ördüğümüz bu renkli çiçekleri az önce işlediğimiz siyah parça üzerine işleyelim. Ve aralarına yeşil iplikle işleyerek yapraklar yapalım.

Çanta için kestiğimiz tüm siyah plastik kanvasları siyah iplikle işleyip üzerine çiçeklerle nakış işleyelim. Daha sonra kenar kısmında 1 kare boşluk bıraktığımız yerden çantanın parçalarını dikelim.

İstediğiniz renk keçeden çanta içine astar dikelim. Ve çanta için aldığımız manyetiği takalım.

 

Ve çanta sonunda bitti. Çok güzel oldu. Bol hobili günler dilerim.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.