Ponpon Kenarlı Tığ işi Bebek Battaniyesi Yapılışı

Tığ işi bebek battaniyesi yapılışı anlatacağız. Kullanacağımız örgü tekniği sık iğne ile bebek battaniyesi yapımı. Örgü bebek battaniyesi yapımı dışında bu örgü modelini örgü kırlent yapımı nda , bebek örgü modelleri nde kullanabilirsiniz.

Çok kolay Tığ işi Ponponlu Bebek Battaniyesi Yapılışı

2 kat iplik kullanıyoruz. Burada modelde 1 adet mavi ve 1 adet de yeşil renk iplik kullanılmıştır. Hangi kalınlıkta isterseniz ip kullanabilirsiniz. Modelde 5 numara tığ ile örülmüştür. 2 kat orta kalın ip kullanılmıştır.

90 zincir çekiyoruz sık iğne ile tüm zincirlere 1 adet sık iğne yaparak sırayı tamamlıyoruz. sonraki tüm sıralarda her sık iğne ilmeğine 1 adet sık iğne yaparak battaniyemizi tamamlıyoruz. Battaniye kenarına tığ işi ponpon battaniye kenarı yapıyoruz. Battaniye kenarına ponpon yapılışı nı daha önce sizinle paylaşmıştık. O konuya da bakabilirsiniz videolu anlatımlı ponpon kenar yapılışı . Battaniye ölçüsü 90*90 cm olacaktır. Büyük istiyorsanız ona göre zincir sayısını arttırarak başlayın.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın