Ponpondan Oyuncak Tavşan Yapılışı

Yumuşacık tavşanları çocuklarınız çok sevecek. Onlarla birlikte yapacağınız güzel bir okul öncesi etkinlik önerisi. Çocuklarınızla birlikte bu güzel ponpon oyuncak yapımı tavşan ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Yine çocuklarınızla birlikte çoraptan oyuncak yapımı ile çoraplardan renkli birçok oyuncaklar yapabilirsiniz. Eminim yaptığınız oyuncakları birde içinde kendi emekleri varsa çok sevecek ve ellerinden düşürmeyeceklerdir. Ponpondan oyuncak yapımı ile de aynı sonucu verecektir. Renk renk tavşanlar yapabilirsiniz. Evde kalan iplerinizi bu iş için kullanabilirsiniz. Gayet uygun. Evde kalan renkli iplerinizle ponpondan mevye yapılışı ile ev dekorasyonunuza renk katabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Ponpon Oyuncak Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • İplik
  • Varsa ponpon makinesi
  • 2 adet siyah boncuk
  • 1 adet pembe boncuk
  • Misina
  • Sıcak silikon
  • Renkli keçe
  • Makas

Ponpon tavşanı yaparken evinizde varsa veya alacaksanız bulabildiğiniz en kalın yünlü ipi kullanın veya alın. Daha sonra farklı iki boyutta iki ponpon yapın. Büyük olan gövde için, küçük olan tavşanımızın kafası için. Büyük ve küçük ponponu birbirine bağlayın. Farklı renklerde tavşanlar yapabilirsiniz.

 

Şimdi ise ponponlara uygun renkte aşağıda resimde gördüğünüz gibi keçeden kulaklar keserek kafa üzerine biraz içten yapıştırın.

Tavşanın kuyruğu için hazır ponpon yapıştırarak yapabilirsiniz. Veya evde biraz daha küçük ponpon yaparak uygun yere yapıştırarak kuyruk yapabilirsiniz.

Gözlerini ve bıyık ve burnunu da yaptıktan sonra tavşan hazır.

Çocuklarımız bu güzel oyuncakları ile çok daha mutlu. Onların bir gülüşü her şeye değer.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir