Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı

Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı

Popcorn örgü modeli yapılışı oldukça basit ama bir o kadar da güzel bir örgü yapılışı modelidir popcorn örgü modelini neredeyse tüm örgü çeşitleri ile kullanabilirsiniz, sizlerde yeni bebek battaniyesi modelleri arasında yer alan bu bebek battaniyesi yapılışlarından güzel bir örgü modeli keşfetmek ve yapılışını öğrenmek istiyorsanız popcorn örgü bebek battaniyesi yapılışı çok işinize yarayacak.

Şimdi örgü modelinin nasıl yapıldığına bakalım:

Malzemeler

  • Pamuklu iplik
  • 5 mm tığ

115 zincir çekerek başlayalım. 4 zincirden itibaren her bir zincir üzerine bir trabzan yapalım. (113) 1 zincir çekip dönelim. 4 sık iğne yapalım. Şimdi aynı yere son ilmekleri birlikte örecek şekilde 4 veya 5 trabzan yapalım. Daha sonra yanından devam ederek 3 sık iğne yapalım. Bu işlemi 3 sık iğne, popcorn örgüyü sıra sonuna kadar tekrar edelim.

3 zincir çekip dönelim ve her bir ilmek üzerine 1 trabzan yapalım sıra sonuna kadar. Daha sonra 1 zincir çekip dönelim bu turda popcorn örgüleri arada kalacak şekilde örelim. Turları tekrar ederek örgümüze devam ediyoruz. Örgü koltuk şalları ve dilediğiniz her şeyi örebilirsiniz. Aşağıda renk renk örülmüş popcorn bebek battaniyesi modellerini göreceksiniz.

Popcorn bebek battaniyesi yapılışı videolu anlatımı :

Bir cevap yazın